- Mfr. #:
- LMR33630CDDAEVM
- Description:
- Power Management IC Development Tools LMR33630CDDAEVM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Type: | Voltage Regulators - Switching Regulators |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Brand: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | N |
| For Use With: | LMR33630 Buck Regulator |
| Tool Is For Evaluation Of: | LMR33630 |
| Series: | LMR33630 |
| Product: | Expansion Boards |
| Subcategory: | Development Tools |
| Packaging: | Bulk |
| Input Voltage: | 36 V |
| Output Voltage: | 3.3 V, 5 V |
| Output Current: | 3 A |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
The price and lead time for LMR33630CDDAEVM depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
LMR33630CDDAEVM Price & Stock
Texas Instruments LMR33630CDDAEVM pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-48238-ND | 4 | 351.13 | 351.13 | 351.13 | 351.13 | 351.13 | 2020-01-13T13:58:39Z |
| Texas Instruments | LMR33630CDDAEVM | 17 | 338.16 | 338.16 | 338.16 | 338.16 | 338.16 | 2020-01-14T02:04:14Z |
| Mouser | 595-LMR33630CDDAEVM | 7 | 350.10 | 350.10 | 350.10 | 350.10 | 350.10 | 2020-01-11T00:59:34Z |
| Arrow Electronics | LMR33630CDDAEVM | 10 | 360.57 | 360.57 | 360.57 | 360.57 | 360.57 | 2020-01-13T16:03:28Z |
| Verical | LMR33630CDDAEVM | 10 | 360.57 | 360.57 | 360.57 | 360.57 | 360.57 | 2020-01-13T17:57:34Z |
| Verical | LMR33630CDDAEVM | 18 | 447.53 | 422.67 | 422.67 | 422.67 | 422.67 | 2020-01-13T17:57:34Z |
| Avnet | LMR33630CDDAEVM | - | 350.09 | 350.09 | 350.09 | 350.09 | 350.09 | 2020-01-14T02:49:53Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LMR33630CDDAEVM due to regional differences or acquisition. LMR33630CDDAEVM may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.