- Mfr. #:
- LP87321Q1EVM
- Description:
- Power Management IC Development Tools SV601213-003 TDA3X
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer: | Texas Instruments |
|---|---|
| Brand: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Type: | PMIC Solutions |
| RoHS: | N |
| Series: | LP87332-Q1 |
| Tool Is For Evaluation Of: | LP87321-Q1 |
| Interface Type: | I2C, USB |
| Product: | Evaluation Modules |
| Subcategory: | Development Tools |
| Output Current: | 4 A |
| Input Voltage: | 3.7 V |
| Unit Weight: | 14 oz |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
LP87321Q1EVM is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
LP87321Q1EVM Price & Stock
Texas Instruments LP87321Q1EVM pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-48021-ND | 3 | 1617.96 | 1617.96 | 1617.96 | 1617.96 | 1617.96 | 2019-12-02T13:47:43Z |
| Texas Instruments | LP87321Q1EVM | 14 | 1558.14 | 1558.14 | 1558.14 | 1558.14 | 1558.14 | 2019-12-02T16:33:31Z |
| Mouser | 595-LP87321Q1EVM | 5 | 1613.18 | 1613.18 | 1613.18 | 1613.18 | 1613.18 | 2019-11-01T07:31:37Z |
| Verical | LP87321Q1EVM | 14 | 1980.16 | 1980.16 | 1980.16 | 1980.16 | 1980.16 | 2019-12-02T17:55:35Z |
| Avnet | LP87321Q1EVM | - | 1613.13 | 1558.14 | 1558.14 | 1558.14 | 1558.14 | 2019-11-30T01:24:20Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LP87321Q1EVM due to regional differences or acquisition. LP87321Q1EVM may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.