- Mfr. #:
- LP87331Q1EVM
- Description:
- Power Management IC Development Tools SV601213-001 TDA3X
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer: | Texas Instruments |
|---|---|
| Brand: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Type: | PMIC Solutions |
| RoHS: | N |
| Series: | LP87332-Q1 |
| Tool Is For Evaluation Of: | LP87331 |
| Interface Type: | I2C, USB |
| Product: | Evaluation Modules |
| Subcategory: | Development Tools |
| Output Current: | 4 A |
| Input Voltage: | 3.7 V |
| Unit Weight: | 14 oz |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: LP87331Q1EVM is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy LP87331Q1EVM,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
LP87331Q1EVM Price & Stock
Texas Instruments LP87331Q1EVM pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-48023-ND | 3 | 1617.76 | 1617.76 | 1617.76 | 1617.76 | 1617.76 | 2019-12-04T13:59:38Z |
| Texas Instruments | LP87331Q1EVM | 51 | 1557.95 | 1557.95 | 1557.95 | 1557.95 | 1557.95 | 2019-12-05T02:03:54Z |
| Mouser | 595-LP87331Q1EVM | 5 | 1612.99 | 1612.99 | 1612.99 | 1612.99 | 1612.99 | 2019-12-04T22:16:49Z |
| Verical | LP87331Q1EVM | 51 | 1612.99 | 1612.99 | 1612.99 | 1612.99 | 1612.99 | 2019-12-04T18:11:53Z |
| Avnet | LP87331Q1EVM | - | 1612.94 | 1557.95 | 1557.95 | 1557.95 | 1557.95 | 2019-12-05T01:59:35Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LP87331Q1EVM due to regional differences or acquisition. LP87331Q1EVM may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.