- Mfr. #:
- MAX17117ETJ+T
- Description:
- IC BOOST REG W/SCAN DVR 32-TQFN
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Product Category | PMIC - Power Management - Specialized |
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Series | MAX17117 |
| Part-#-Aliases | MAX17117 |
| Applications | LCD Monitor, Notebook Display |
| Package-Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier-Device-Package | 32-TQFN-EP (5x5) |
| Current-Supply | 2.5mA |
| Voltage-Supply | 2.3 V ~ 5.5 V |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: MAX17117ETJ+T is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy MAX17117ETJ+T,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
MAX17117ETJ+T Price & Stock
Maxim Integrated MAX17117ETJ+T pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4964577 | 609 | - | - | - | - | - | 2020-01-31T03:27:32Z |
| North Star Micro | MAX17117ETJ+T | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Maxim Integrated has several brands around the world that may have alternate names for MAX17117ETJ+T due to regional differences or acquisition. MAX17117ETJ+T may also be known as the following names:
- MAXIM
- MAX
- MAXIM INTEGRATED PRODUCTS
- MAXIM INTEGRATED PRODUCTS INC
- MAXI
- MAXIN
- MAXM
- MXM
- MAXIM INT
- MAXIM INTEGRATED PRO
- MAXIM INTEGRATED CIRCUITS
- MaximIC
- MAXIM/PBF
- MAIXM
- MAXIM-Pb
- MAXIM INTE
- MAXIM INTEGRATE
- MAXIM INTEGRATED PROD
- MAXIM INTEGR
- MAXIM INTEGRATED PRODUCT
- MAXIMI
- MAXIIM
- MAXIM INTEGRATED PRODU
- MAXIM-PBFREE
- Maxim Semiconductor
- Maxim
- ITW Paktron