- Mfr. #:
- MAX3221ECDBG4
- Description:
- IC RS232 3V-5.5V DRVR 16-SSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube Alternate Packaging |
|---|---|
| Type | Transceiver |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Protocol | RS232 |
| Product Category | Interface - Drivers, Receivers, Transceivers |
| Duplex | Full |
| Receiver-Hysteresis | 500mV |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Data-Rate | 250kbps |
| Number-of-Drivers-Receivers | 2016/1/1 |
| Package-Case | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 16-SSOP |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
More Information
The price and lead time for MAX3221ECDBG4 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
MAX3221ECDBG4 Price & Stock
Texas Instruments MAX3221ECDBG4 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4967512 | 57 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T01:29:13Z |
| Dana Microsystems | MAX3221ECDBG4 | 2,893 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T03:40:52Z |
| Abacus Technologies | MAX3221ECDBG4 | 123 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| Sierra IC | MAX3221ECDBG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| North Star Micro | MAX3221ECDBG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for MAX3221ECDBG4 due to regional differences or acquisition. MAX3221ECDBG4 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.