- Mfr. #:
- MAX3222CPWG4
- Description:
- IC DRVR/RCVR MLTCH RS232 20TSSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube Alternate Packaging |
|---|---|
| Type | Transceiver |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Protocol | RS232 |
| Product Category | Interface - Drivers, Receivers, Transceivers |
| Duplex | Full |
| Receiver-Hysteresis | 300mV |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Data-Rate | 250kbps |
| Number-of-Drivers-Receivers | 2016/2/2 |
| Package-Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 20-TSSOP |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
More Information
We can supply Texas Instruments MAX3222CPWG4, use the request quote form to request MAX3222CPWG4 pirce, Texas Instruments Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
MAX3222CPWG4 Price & Stock
Texas Instruments MAX3222CPWG4 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4967571 | 3 | - | - | - | - | - | 2020-03-20T06:02:19Z |
| Hamilton Americas | MAX3222CPWG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-15T23:06:47Z |
| C Plus Electronics | MAX3222CPWG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| North Star Micro | MAX3222CPWG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | MAX3222CPWG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for MAX3222CPWG4 due to regional differences or acquisition. MAX3222CPWG4 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.