- Mfr. #:
- MC34708VM
- Description:
- PMIC Solutions PMIC 5S 6LDO BST 10BtADC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tray Alternate Packaging |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Mounting-Style | SMD/SMT |
| Product Category | PMIC - Power Management - Specialized |
| Series | MC34708 |
| Package-Case | MAPBGA-206 |
| Applications | General Purpose |
| Manufacturer | FREESCA |
| Topology | Boost Buck |
| Input-Voltage | 4.5 V |
| Output-Current | 250 mA |
| Supplier-Device-Package | 206-MAPBGA (13x13) |
| Duty-Cycle-Max | 100 % |
| Voltage-Supply | 1.8 V ~ 4.5 V |
| Output-Voltage | 1.5 V |
| Unit-Weight | 0.012191 oz |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Minimum-Operating-Temperature | - 40 C |
| Current-Supply | - |
| Maximum-Operating-Temperature | + 85 C |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of MC34708VM at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
MC34708VM Price & Stock
NXP Semiconductors MC34708VM pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | MC34708VM-ND | 446 | 87.32 | 78.87 | 65.29 | 49.52 | 49.52 | 2020-01-16T20:39:22Z |
| Mouser | 841-MC34708VM | 589 | 87.24 | 78.85 | 65.25 | 49.48 | 44.05 | 2020-01-19T10:46:38Z |
| Avnet | 58T0178 | - | 87.24 | 78.85 | 65.25 | 65.25 | 65.25 | 2020-01-18T02:45:17Z |
| Avnet | MC34708VM | - | - | - | - | 53.47 | 46.67 | 2020-01-18T02:45:17Z |
| Avnet Europe | MC34708VM | 528 | 87.83 | 74.05 | 58.09 | 58.09 | 58.09 | 2020-01-19T08:05:34Z |
| Farnell | 2238131 | - | 58.18 | 49.09 | 38.48 | 38.48 | 38.48 | 2020-01-18T02:57:04Z |
| Newark | 58T0178 | - | 87.24 | 78.85 | 65.25 | 56.79 | 56.79 | 2020-01-19T10:46:39Z |
| NAC Semi | XSKDRABS0027793 | 288 | - | - | - | 65.33 | 65.33 | 2020-01-17T20:21:58Z |
| LTL Group | 4996029 | 631 | - | - | - | - | - | 2020-01-19T01:46:16Z |
| Classic Components | MC34708VM | 370 | - | - | - | - | - | 2020-01-08T00:13:17Z |
| GreenTree Electronics | MC34708VM | 288 | - | - | - | - | - | 2020-01-16T13:11:16Z |
| Dana Microsystems | MC34708VM | 5,573 | - | - | - | - | - | 2020-01-18T23:04:15Z |
| Abacus Technologies | MC34708VM | 92 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| C Plus Electronics | MC34708VM | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| TransparentC | MC34708VM | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| Sierra IC | MC34708VM | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| North Star Micro | MC34708VM | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
NXP Semiconductors has several brands around the world that may have alternate names for MC34708VM due to regional differences or acquisition. MC34708VM may also be known as the following names:
- PHILIPS
- NXP
- PHIL
- PHILLIPS
- PHI
- PHILIPS/NXP
- NXP SEMI
- PHILIP
- PHILIPS SEMICONDUCTORS
- Philips Semiconductor
- NXP SEMICONDUCTOR
- NXP/PHILIPS
- PHILPS
- PHILIPS COMPONENTS
- PHILIPS SEMI
- PHL
- PHLIPS
- PHILIPS ECG
- PHILL
- Philips Semiconducto
- PHILLIP
- PHILI
- PHIL/SIG
- PHILTPS
- NXP USA Inc
- Philips Semiconductors
- NXP Semiconductors NV
- NXP