- Mfr. #:
- MCP1650DM-LED2
- Description:
- Power Management IC Development Tools MCP1650 Mult Wht LED Demo Brd
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Type: | Voltage Regulators - Switching Regulators |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Brand: | Microchip Technology |
| Manufacturer: | Microchip |
| Tool Is For Evaluation Of: | MCP1650 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Product: | Demonstration Boards |
| Unit Weight: | 6.349313 oz |
| Output Voltage: | 32.4 V |
| Input Voltage: | 2.7 V to 4.5 V |
| Output Current: | 15 mA |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
Request a quote MCP1650DM-LED2 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of MCP1650DM-LED2 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
MCP1650DM-LED2 Price & Stock
Microchip MCP1650DM-LED2 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Farnell | 1555683 | - | 279.38 | 279.38 | 279.38 | 279.38 | 279.38 | 2019-12-03T15:12:44Z |
| Allied Electronics & Automation | 70413644 | - | - | 354.90 | 337.15 | 337.15 | 337.15 | 2019-12-03T11:54:12Z |
| Newark | 69K0127 | - | - | - | - | - | - | 2019-12-04T03:49:01Z |
| element14 APAC | 1555683 | - | 348.14 | 348.14 | 348.14 | 348.14 | 348.14 | 2019-12-04T02:22:23Z |
| North Star Micro | MCP1650DM-LED2 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Microchip has several brands around the world that may have alternate names for MCP1650DM-LED2 due to regional differences or acquisition. MCP1650DM-LED2 may also be known as the following names:
- Microchip Technology
- MICROCHIP TECHNOLOGY INC
- MICROCHI
- MICROCHIP TECH
- MICROC
- MICROCH
- MCHP
- MCRCH
- MCP
- MICROHIP
- MICROSHIP
- MICCHP
- MTech
- Microchip Technologies
- MICROCHP
- MICRIOCHIP
- MICROCHIP TECHNOLOGY (VA)
- MICROCHIPDIRECT
- MICROCHIP TECHNOLOGY IRELAND LIMITED
- MICROCHIP TECHNOLOGY IRELAND
- MICROCHIP TECHNOLO
- MICROCHIPTECHNOLOGYINCORPORATED
- MICROCHIP-PBFREE
- Atmel (Microchip)
- Microchip Technology / Atmel