- Mfr. #:
- MKL15Z32VFM4R
- Description:
- IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32QFN
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
|---|---|
| Series | Kinetis KL1 |
| Oscillator-Type | Internal |
| Connectivity | I2C, LIN, SPI, UART/USART |
| Manufacturer | Freescale Semiconductor - NXP |
| Program-Memory-Type | FLASH |
| Product Category | Embedded - Microcontrollers |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Core-Processor | ARMR CortexR-M0+ |
| Data-Converters | A/D 9x16b, D/A 1x12b |
| RAM-Size | 4K x 8 |
| Speed | 48MHz |
| Program-Memory-Size | 32KB (32K x 8) |
| Package-Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier-Device-Package | 32-QFN (5x5) |
| Core-Size | 32-Bit |
| Number-of-I-O | 28 |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | 1.71 V ~ 3.6 V |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| EEPROM-Size | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
MKL15Z32VFM4R Price & Stock
NXP Semiconductors MKL15Z32VFM4R pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | MKL15Z32VFM4R-ND | - | - | - | - | - | 17.41 | 2019-10-29T12:35:07Z |
| Avnet | MKL15Z32VFM4R | - | - | - | - | - | 18.99 | 2019-11-05T02:40:28Z |
| Newark | 96AC0932 | - | - | - | - | - | 21.87 | 2019-11-05T02:44:42Z |
| Newark | 45X4881 | - | - | - | - | - | 17.03 | 2019-11-05T02:44:42Z |
| LTL Group | 4136493 | 825 | - | - | - | - | - | 2019-11-04T01:25:27Z |
| Sierra IC | MKL15Z32VFM4R | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
NXP Semiconductors has several brands around the world that may have alternate names for MKL15Z32VFM4R due to regional differences or acquisition. MKL15Z32VFM4R may also be known as the following names:
- PHILIPS
- NXP
- PHIL
- PHILLIPS
- PHI
- PHILIPS/NXP
- NXP SEMI
- PHILIP
- PHILIPS SEMICONDUCTORS
- Philips Semiconductor
- NXP SEMICONDUCTOR
- NXP/PHILIPS
- PHILPS
- PHILIPS COMPONENTS
- PHILIPS SEMI
- PHL
- PHLIPS
- PHILIPS ECG
- PHILL
- Philips Semiconducto
- PHILLIP
- PHILI
- PHIL/SIG
- PHILTPS
- NXP USA Inc
- Philips Semiconductors
- NXP Semiconductors NV
- NXP