- Mfr. #:
- MM5Z3V9T1G
- Description:
- DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD523
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Tolerance | ±5% |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Supplier-Device-Package | SOD-523 |
| Package-Case | SC-79, SOD-523 |
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Product Category | Diodes - Zener - Single |
| Voltage-Forward-Vf-Max-If | 900mV @ 10mA |
| Impedance-Max-Zzt | 90 Ohm |
| Current-Reverse-Leakage-Vr | 3μA @ 1V |
| Voltage-Zener-Nom-Vz | 3.9V |
| Power-Max | 200mW |
| Operating-Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Series | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: MM5Z3V9T1G is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy MM5Z3V9T1G,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
MM5Z3V9T1G Price & Stock
ON Semiconductor MM5Z3V9T1G pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| iodParts | MM5Z3V9T1G | 3,000 | - | - | - | - | - | 2019-12-03T04:15:32Z |
| LTL Group | 4140727 | 2,800 | - | - | - | - | - | 2019-12-02T05:01:09Z |
| GreenTree Electronics | MM5Z3V9T1G | 9,000 | - | - | - | - | - | 2019-11-06T14:43:13Z |
| Dana Microsystems | MM5Z3V9T1G | 397 | - | - | - | - | - | 2019-10-01T16:44:51Z |
| Sierra IC | MM5Z3V9T1G | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| North Star Micro | MM5Z3V9T1G | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| TransparentC | MM5Z3V9T1G | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
ON Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for MM5Z3V9T1G due to regional differences or acquisition. MM5Z3V9T1G may also be known as the following names:
- ON SEMI
- ONS
- ON SEM
- ONSEMICON
- ON SEMICONDUCTO
- ON SEMICONDUCTORS
- OSC
- ONSEMIC
- ONSE
- SCG
- ON SEMICONDU
- ON SEMICONDUCTOR COR
- ONSM
- ON SEMICOND
- ON SEMICO
- ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD
- MOT/ON SEMI
- ON SEMICONDUCTOR CORPORATION
- ON4
- ON SEMICONDUCTOR CORP
- Fairchild (ON Semiconductor)
- ON-SEMI SCG
- ON SEMICONDUTOR
- ON/PBF
- ON SEMICONDUCTOR (VA)
- ON Semiconductor Inc.
- onsemiconductor