- Mfr. #:
- MUR410
- Description:
- DIODE GEN PURP 100V 4A DO201AD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Through Hole |
|---|---|
| Diode-Type | Standard |
| Series | SWITCHMODE |
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Product Category | Diodes, Rectifiers - Single |
| Supplier-Device-Package | DO-201AD |
| Package-Case | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Packaging | Bulk |
| Voltage-Forward-Vf-Max-If | 890mV @ 4A |
| Current-Reverse-Leakage-Vr | 5μA @ 100V |
| Current-Average-Rectified-Io | 4A |
| Reverse-Recovery-Time-trr | 35ns |
| Voltage-DC-Reverse-Vr-Max | 100V |
| Operating-Temperature-Junction | -65°C ~ 175°C |
| Capacitance-Vr-F | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: MUR410 is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy MUR410,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
MUR410 Price & Stock
Motorola MUR410 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Euro-Tech | MUR410 | 130 | - | - | - | - | - | 2019-12-17T11:41:30Z |
| Semi Source | MUR410 | 23 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T20:43:51Z |
| Component Electronics | MUR410 | 16 | 2.99 | 2.99 | 2.99 | 2.99 | 2.99 | 2019-11-26T21:24:43Z |
| Quest | MUR410 | 798 | 3.11 | 3.11 | 1.75 | 1.40 | 1.40 | 2019-12-23T11:26:14Z |
| Resion | MUR410 | 46 | - | - | - | - | - | 2019-04-10T15:52:26Z |
| Classic Components | MUR410 | 12 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T00:47:00Z |
| Dana Microsystems | MUR410 | 1,562 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T03:40:52Z |
Alternate Names
Motorola has several brands around the world that may have alternate names for MUR410 due to regional differences or acquisition. MUR410 may also be known as the following names:
- MOT
- MOTO
- MOTOROL
- MOTORO
- MOTORLA
- MOTOROLLA
- MOTOROLA SEMICONDUCTOR
- MOTOROLA INC
- MOTROLA
- MTO
- MOTOTOLA
- MOTOROAL
- MOTORL
- MOTOROTA
- Motorola Incorporated
- MOT/PHI
- MOTOROLA TWO WAY
- MOT MOTOROLA
- MOROTOLA
- MOTOROLA CORP
- MTRLA
- MOTORLOA
- MOTOROLA SEMICONDUCTORS
- Motorola Semiconductor Products
- MOTOROLA SEMICONDUCTORS HK LTD