- Mfr. #:
- MUR4100E
- Description:
- DIODE GEN PURP 1KV 4A DO201AD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Through Hole |
|---|---|
| Diode-Type | Standard |
| Series | SWITCHMODE |
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Product Category | Diodes, Rectifiers - Single |
| Supplier-Device-Package | DO-201AD |
| Package-Case | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Packaging | Bulk |
| Current-Average-Rectified-Io | 4A |
| Current-Reverse-Leakage-Vr | 25μA @ 1000V |
| Reverse-Recovery-Time-trr | 100ns |
| Voltage-DC-Reverse-Vr-Max | 1000V (1kV) |
| Voltage-Forward-Vf-Max-If | 1.85V @ 4A |
| Operating-Temperature-Junction | -65°C ~ 175°C |
| Capacitance-Vr-F | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
MUR4100E Price & Stock
Motorola MUR4100E pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Component Electronics | MUR4100E | 10 | 3.00 | 3.00 | 3.00 | 3.00 | 3.00 | 2019-11-26T21:24:43Z |
| Quest | MUR4100E | 127 | 4.98 | 3.74 | 2.49 | 2.49 | 2.49 | 2019-12-24T11:16:23Z |
| Resion | MUR4100E | 5 | - | - | - | - | - | 2019-04-10T15:52:26Z |
| Classic Components | MUR4100E | 77 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T00:47:00Z |
| Dana Microsystems | MUR4100E | 1,980 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T03:40:52Z |
| Sierra IC | MUR4100E | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Motorola has several brands around the world that may have alternate names for MUR4100E due to regional differences or acquisition. MUR4100E may also be known as the following names:
- MOT
- MOTO
- MOTOROL
- MOTORO
- MOTORLA
- MOTOROLLA
- MOTOROLA SEMICONDUCTOR
- MOTOROLA INC
- MOTROLA
- MTO
- MOTOTOLA
- MOTOROAL
- MOTORL
- MOTOROTA
- Motorola Incorporated
- MOT/PHI
- MOTOROLA TWO WAY
- MOT MOTOROLA
- MOROTOLA
- MOTOROLA CORP
- MTRLA
- MOTORLOA
- MOTOROLA SEMICONDUCTORS
- Motorola Semiconductor Products
- MOTOROLA SEMICONDUCTORS HK LTD