- Mfr. #:
- N25Q128A11ESF40F TR
- Description:
- IC FLASH 128M SPI 108MHZ 16SOP2
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Interface | SPI Serial |
|---|---|
| Manufacturer | Micron Technology Inc. |
| Product Category | Memory |
| Memory-Type | FLASH - NOR |
| Format-Memory | FLASH |
| Packaging | Cut Tape (CT) Alternate Packaging |
| Supplier-Device-Package | 16-SOP2 |
| Package-Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Memory-Size | 128M (32Mx4) |
| Speed | 108MHz |
| Voltage-Supply | 1.7 V ~ 2 V |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Series | - |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
N25Q128A11ESF40F TR is available at OMO Electronic.We can offer N25Q128A11ESF40F TR for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
N25Q128A11ESF40F TR Price & Stock
Micron N25Q128A11ESF40F TR pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 6902924 | 687 | - | - | - | - | - | 2020-04-11T14:14:46Z |
| North Star Micro | N25Q128A11ESF40F TR | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Micron has several brands around the world that may have alternate names for N25Q128A11ESF40F TR due to regional differences or acquisition. N25Q128A11ESF40F TR may also be known as the following names:
- MICRON TECHNOLOGY
- Micron Technology Inc
- MICRON TECH
- MICR
- MICON
- MICRON SEMICONDUCTOR
- Micron Tec
- MCN
- Micron Industries
- Micron Consumer Products Group
- MT MICRON
- MICRON INDUSTRIES CORP
- MICRON/NE
- MICRON SEMICOND
- MicronSem
- MICRON TECHNOLOGY INC (VA)
- MICRONEOL
- MICRON TECHNOLOGY IDAHO
- MICRN
- Micron Industries Corporation
- Micron Technology Incorporated
- Micron Technology Inc/Numonyx
- Rochester(Micron)
- MICRON(RoHS)
- MICRON ELECTRONIC