- Mfr. #:
- N25Q128A13EF740F TR
- Description:
- IC FLASH 128M SPI 108MHZ 8VDFPN
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
|---|---|
| Interface | SPI Serial |
| Manufacturer | Micron Technology Inc. |
| Product Category | Memory |
| Memory-Type | FLASH - NOR |
| Format-Memory | FLASH |
| Supplier-Device-Package | 8-VDFPN (6x5) (MLP8) |
| Package-Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Voltage-Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Memory-Size | 128M (32Mx4) |
| Speed | 108MHz |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Series | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: N25Q128A13EF740F TR is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy N25Q128A13EF740F TR,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
N25Q128A13EF740F TR Price & Stock
Micron N25Q128A13EF740F TR pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 6890422 | 1,298 | - | - | - | - | - | 2020-03-11T00:43:02Z |
| North Star Micro | N25Q128A13EF740F TR | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Micron has several brands around the world that may have alternate names for N25Q128A13EF740F TR due to regional differences or acquisition. N25Q128A13EF740F TR may also be known as the following names:
- MICRON TECHNOLOGY
- Micron Technology Inc
- MICRON TECH
- MICR
- MICON
- MICRON SEMICONDUCTOR
- Micron Tec
- MCN
- Micron Industries
- Micron Consumer Products Group
- MT MICRON
- MICRON INDUSTRIES CORP
- MICRON/NE
- MICRON SEMICOND
- MicronSem
- MICRON TECHNOLOGY INC (VA)
- MICRONEOL
- MICRON TECHNOLOGY IDAHO
- MICRN
- Micron Industries Corporation
- Micron Technology Incorporated
- Micron Technology Inc/Numonyx
- Rochester(Micron)
- MICRON(RoHS)
- MICRON ELECTRONIC