- Mfr. #:
- N25Q256A11ESF40G
- Description:
- IC FLASH 256M SPI 108MHZ 16SOP2
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube Alternate Packaging |
|---|---|
| Interface | SPI Serial |
| Manufacturer | Micron Technology Inc. |
| Product Category | Memory |
| Memory-Type | FLASH - NOR |
| Format-Memory | FLASH |
| Memory-Size | 256M (64Mx4) |
| Supplier-Device-Package | 16-SOP2 |
| Package-Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Speed | 108MHz |
| Voltage-Supply | 1.7 V ~ 2 V |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Series | - |
More Information
We can supply Micron Technology Inc. N25Q256A11ESF40G, use the request quote form to request N25Q256A11ESF40G pirce, Micron Technology Inc. Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
N25Q256A11ESF40G Price & Stock
Micron N25Q256A11ESF40G pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Edge Electronics | N25Q256A11ESF40G | - | - | - | - | - | - | 2020-01-03T14:41:10Z |
| LTL Group | 6903995 | 639 | - | - | - | - | - | 2020-01-02T00:37:02Z |
| North Star Micro | N25Q256A11ESF40G | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | N25Q256A11ESF40G | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Micron has several brands around the world that may have alternate names for N25Q256A11ESF40G due to regional differences or acquisition. N25Q256A11ESF40G may also be known as the following names:
- MICRON TECHNOLOGY
- Micron Technology Inc
- MICRON TECH
- MICR
- MICON
- MICRON SEMICONDUCTOR
- Micron Tec
- MCN
- Micron Industries
- Micron Consumer Products Group
- MT MICRON
- MICRON INDUSTRIES CORP
- MICRON/NE
- MICRON SEMICOND
- MicronSem
- MICRON TECHNOLOGY INC (VA)
- MICRONEOL
- MICRON TECHNOLOGY IDAHO
- MICRN
- Micron Industries Corporation
- Micron Technology Incorporated
- Micron Technology Inc/Numonyx
- Rochester(Micron)
- MICRON(RoHS)
- MICRON ELECTRONIC