- Mfr. #:
- N25Q256A33EF840F
- Description:
- IC FLASH 256M SPI 108MHZ 8VDFPN
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
|---|---|
| Interface | SPI Serial |
| Manufacturer | Micron Technology Inc. |
| Product Category | Memory |
| Memory-Type | FLASH - NOR |
| Format-Memory | FLASH |
| Supplier-Device-Package | 8-VDFPN (MLP8) (8x6) |
| Package-Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Memory-Size | 256M (64Mx4) |
| Voltage-Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Speed | 108MHz |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Series | - |
More Information
We can supply Micron Technology Inc. N25Q256A33EF840F, use the request quote form to request N25Q256A33EF840F pirce, Micron Technology Inc. Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
N25Q256A33EF840F Price & Stock
Micron N25Q256A33EF840F pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Edge Electronics | N25Q256A33EF840F | - | - | - | - | - | - | 2020-01-17T14:42:58Z |
| LTL Group | 6900946 | 778 | - | - | - | - | - | 2020-01-14T06:10:10Z |
| GreenTree Electronics | N25Q256A33EF840F | 4,000 | - | - | - | - | - | 2020-01-16T13:11:16Z |
| North Star Micro | N25Q256A33EF840F | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | N25Q256A33EF840F | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Micron has several brands around the world that may have alternate names for N25Q256A33EF840F due to regional differences or acquisition. N25Q256A33EF840F may also be known as the following names:
- MICRON TECHNOLOGY
- Micron Technology Inc
- MICRON TECH
- MICR
- MICON
- MICRON SEMICONDUCTOR
- Micron Tec
- MCN
- Micron Industries
- Micron Consumer Products Group
- MT MICRON
- MICRON INDUSTRIES CORP
- MICRON/NE
- MICRON SEMICOND
- MicronSem
- MICRON TECHNOLOGY INC (VA)
- MICRONEOL
- MICRON TECHNOLOGY IDAHO
- MICRN
- Micron Industries Corporation
- Micron Technology Incorporated
- Micron Technology Inc/Numonyx
- Rochester(Micron)
- MICRON(RoHS)
- MICRON ELECTRONIC