- Mfr. #:
- N25Q512A13GSF40G
- Description:
- IC FLASH 512M SPI 108MHZ 16SOP2
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube Alternate Packaging |
|---|---|
| Interface | SPI Serial |
| Product Category | Memory |
| Manufacturer | MICRON |
| Memory-Type | FLASH - NOR |
| Format-Memory | FLASH |
| Memory-Size | 512M (128Mx4) |
| Voltage-Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Supplier-Device-Package | 16-SOP2 |
| Package-Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Speed | 108MHz |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Series | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
N25Q512A13GSF40G Price & Stock
Micron N25Q512A13GSF40G pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Edge Electronics | N25Q512A13GSF40G | - | - | - | - | - | - | 2020-01-22T14:13:48Z |
| element14 APAC | 2253684 | - | 59.00 | 59.00 | 45.20 | 38.26 | 37.11 | 2020-01-23T02:32:10Z |
| Farnell | 2253684 | - | 140.82 | 122.13 | 104.67 | 70.46 | 63.31 | 2020-01-23T03:17:34Z |
| Newark | 63W8545 | - | - | - | - | - | - | 2020-01-23T03:14:11Z |
| OMO Electronics | 249089 | 8,098 | - | 61.26 | 42.41 | 42.41 | 42.41 | 2020-01-06T10:29:30Z |
| iodParts | N25Q512A13GSF40G | 1,225 | - | - | - | - | - | 2020-01-22T11:45:51Z |
| LTL Group | 6045789 | 779 | - | - | - | - | - | 2020-01-21T06:17:26Z |
| Classic Components | N25Q512A13GSF40G | 943 | - | - | - | - | - | 2020-01-08T00:13:17Z |
| GreenTree Electronics | N25Q512A13GSF40G | 711 | - | - | - | - | - | 2020-01-16T13:11:16Z |
| Abacus Technologies | N25Q512A13GSF40G | 77 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| Sierra IC | N25Q512A13GSF40G | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| SemiconductorPLUS | N25Q512A13GSF40G | Contact | - | - | - | - | - | 2016-12-28T19:16:53Z |
Alternate Names
Micron has several brands around the world that may have alternate names for N25Q512A13GSF40G due to regional differences or acquisition. N25Q512A13GSF40G may also be known as the following names:
- MICRON TECHNOLOGY
- Micron Technology Inc
- MICRON TECH
- MICR
- MICON
- MICRON SEMICONDUCTOR
- Micron Tec
- MCN
- Micron Industries
- Micron Consumer Products Group
- MT MICRON
- MICRON INDUSTRIES CORP
- MICRON/NE
- MICRON SEMICOND
- MicronSem
- MICRON TECHNOLOGY INC (VA)
- MICRONEOL
- MICRON TECHNOLOGY IDAHO
- MICRN
- Micron Industries Corporation
- Micron Technology Incorporated
- Micron Technology Inc/Numonyx
- Rochester(Micron)
- MICRON(RoHS)
- MICRON ELECTRONIC