- Mfr. #:
- N25Q512A83G1240E
- Description:
- IC FLASH 512M SPI 24TPBGA
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tray Alternate Packaging |
|---|---|
| Interface | SPI Serial |
| Manufacturer | Micron Technology Inc. |
| Product Category | Memory |
| Memory-Type | FLASH - NOR |
| Format-Memory | FLASH |
| Memory-Size | 512M (128Mx4) |
| Package-Case | 24-TBGA |
| Supplier-Device-Package | 24-T-PBGA (6x8) |
| Voltage-Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Speed | 108MHz |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Series | - |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
N25Q512A83G1240E is available at OMO Electronic.We can offer N25Q512A83G1240E for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
N25Q512A83G1240E Price & Stock
Micron N25Q512A83G1240E pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Edge Electronics | N25Q512A83G1240E | - | - | - | - | - | - | 2020-01-24T14:18:44Z |
| Antdic Electronics | N25Q512A83G1240E | 15,368 | - | - | - | - | - | 2019-11-10T13:01:33Z |
| LTL Group | 6884361 | 1,873 | - | - | - | - | - | 2020-01-21T06:17:26Z |
| Abacus Technologies | N25Q512A83G1240E | 1,463 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| Sierra IC | N25Q512A83G1240E | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Micron has several brands around the world that may have alternate names for N25Q512A83G1240E due to regional differences or acquisition. N25Q512A83G1240E may also be known as the following names:
- MICRON TECHNOLOGY
- Micron Technology Inc
- MICRON TECH
- MICR
- MICON
- MICRON SEMICONDUCTOR
- Micron Tec
- MCN
- Micron Industries
- Micron Consumer Products Group
- MT MICRON
- MICRON INDUSTRIES CORP
- MICRON/NE
- MICRON SEMICOND
- MicronSem
- MICRON TECHNOLOGY INC (VA)
- MICRONEOL
- MICRON TECHNOLOGY IDAHO
- MICRN
- Micron Industries Corporation
- Micron Technology Incorporated
- Micron Technology Inc/Numonyx
- Rochester(Micron)
- MICRON(RoHS)
- MICRON ELECTRONIC