- Mfr. #:
- N25W064A11EF640E
- Description:
- IC FLASH 64M SPI 108MHZ 8VDFPN
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tray |
|---|---|
| Interface | SPI Serial |
| Manufacturer | Micron Technology Inc. |
| Product Category | Memory |
| Memory-Type | FLASH - NOR |
| Format-Memory | FLASH |
| Supplier-Device-Package | 8-VDFPN (6x5) (MLP8) |
| Package-Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Memory-Size | 64M (16Mx4) |
| Speed | 108MHz |
| Voltage-Supply | 1.7 V ~ 2 V |
| Operating-Temperature | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Series | - |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of N25W064A11EF640E at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
N25W064A11EF640E Price & Stock
Micron N25W064A11EF640E pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet Europe | N25W064A11EF640E | - | - | - | - | - | - | 2019-12-28T08:12:18Z |
| LTL Group | 6887370 | 1,581 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T01:29:13Z |
| Sierra IC | N25W064A11EF640E | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| North Star Micro | N25W064A11EF640E | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Micron has several brands around the world that may have alternate names for N25W064A11EF640E due to regional differences or acquisition. N25W064A11EF640E may also be known as the following names:
- MICRON TECHNOLOGY
- Micron Technology Inc
- MICRON TECH
- MICR
- MICON
- MICRON SEMICONDUCTOR
- Micron Tec
- MCN
- Micron Industries
- Micron Consumer Products Group
- MT MICRON
- MICRON INDUSTRIES CORP
- MICRON/NE
- MICRON SEMICOND
- MicronSem
- MICRON TECHNOLOGY INC (VA)
- MICRONEOL
- MICRON TECHNOLOGY IDAHO
- MICRN
- Micron Industries Corporation
- Micron Technology Incorporated
- Micron Technology Inc/Numonyx
- Rochester(Micron)
- MICRON(RoHS)
- MICRON ELECTRONIC