- Mfr. #:
- PRTR5V0U4AD,125
- Description:
- TVS DIODE 5.5V 6TSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Power-Line-Protection | Yes |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Category | TVS - Diodes |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Type | Steering (Rail to Rail) |
| Package-Case | SC-74, SOT-457 |
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Applications | General Purpose |
| Voltage-Breakdown-Min | 6V |
| Supplier-Device-Package | 6-TSOP |
| Voltage-Reverse-Standoff-Typ | 5.5V (Max) |
| Bidirectional-Channels | 4 |
| Capacitance-Frequency | 1pF @ 1MHz |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage-Clamping-Max-Ipp | - |
| Current-Peak-Pulse-10-1000μs | - |
| Power-Peak-Pulse | - |
| Series | - |
| Unidirectional-Channels |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
PRTR5V0U4AD,125 Price & Stock
NXP Semiconductors PRTR5V0U4AD,125 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | PRTR5V0U4AD,125 | 42,000 | 0.347 | 0.347 | 0.347 | 0.277 | 0.277 | 2020-01-28T09:50:43Z |
| Arrow Electronics | PRTR5V0U4AD,125 | 3,000 | - | - | - | - | 2.09 | 2020-01-26T15:42:58Z |
| Chip One Stop Japan | C1S537100174541 | 20 | - | 0.728 | 0.728 | 0.728 | 0.728 | 2020-01-28T12:23:54Z |
| Avnet | PRTR5V0U4AD,125 | - | - | - | - | - | 0.277 | 2020-01-28T03:45:07Z |
| Avnet | PRTR5V0U4AD125 | - | - | - | - | - | 0.270 | 2020-01-28T03:45:07Z |
| LTL Group | 1711457 | 1,824 | - | - | - | - | - | 2020-01-21T06:17:26Z |
| Sierra IC | PRTR5V0U4AD,125 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
NXP Semiconductors has several brands around the world that may have alternate names for PRTR5V0U4AD,125 due to regional differences or acquisition. PRTR5V0U4AD,125 may also be known as the following names:
- PHILIPS
- NXP
- PHIL
- PHILLIPS
- PHI
- PHILIPS/NXP
- NXP SEMI
- PHILIP
- PHILIPS SEMICONDUCTORS
- Philips Semiconductor
- NXP SEMICONDUCTOR
- NXP/PHILIPS
- PHILPS
- PHILIPS COMPONENTS
- PHILIPS SEMI
- PHL
- PHLIPS
- PHILIPS ECG
- PHILL
- Philips Semiconducto
- PHILLIP
- PHILI
- PHIL/SIG
- PHILTPS
- NXP USA Inc
- Philips Semiconductors
- NXP Semiconductors NV
- NXP