- Mfr. #:
- SC16IS762IPW,128
- Description:
- UART Interface IC I2C/SPI-UARTBRIDGE
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
|---|---|
| Protocol | RS232, RS485 |
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Product Category | Interface - Controllers |
| Interface | I2C, SPI, UART |
| Function | Controller |
| Current-Supply | 2mA |
| Package-Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 28-TSSOP |
| Voltage-Supply | 2.5V, 3.3V |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 95°C |
| Series | - |
| Standards | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: SC16IS762IPW,128 is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy SC16IS762IPW,128,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
SC16IS762IPW,128 Price & Stock
NXP Semiconductors SC16IS762IPW,128 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Verical | SC16IS762IPW,128 | 607 | - | 24.48 | 24.02 | 23.56 | 23.56 | 2020-04-29T13:47:03Z |
| Verical | SC16IS762IPW,128 | 47,000 | - | 28.04 | 28.04 | 28.04 | 28.04 | 2020-04-29T13:47:03Z |
| Arrow Electronics | SC16IS762IPW,128 | 607 | 24.71 | 24.48 | 24.02 | 23.56 | 23.56 | 2020-04-29T13:47:03Z |
| Digi-Key | SC16IS762IPW,128-ND | - | - | - | - | - | 18.26 | 2020-04-29T13:05:56Z |
| Avnet | SC16IS762IPW,128 | - | - | - | - | - | 22.49 | 2020-04-25T01:29:48Z |
| Newark | 98AC2537 | - | 22.46 | 22.46 | 22.46 | 22.46 | 19.99 | 2020-04-29T13:47:03Z |
| Newark | 70R9005 | - | - | - | - | - | 19.99 | 2020-04-30T02:51:31Z |
| Avnet Europe | SC16IS762IPW,128 | - | - | - | - | - | 20.93 | 2020-04-30T07:26:03Z |
| Ameya360 | SC16IS762IPW,128 | - | - | - | - | - | 20.66 | 2020-04-23T03:15:09Z |
| LTL Group | 5408768 | 1,214 | - | - | - | - | - | 2020-04-30T06:23:24Z |
| Chip 1 Exchange | SC16IS762IPW,128 | 1,788 | - | - | - | - | - | 2020-03-24T13:21:04Z |
| Arrow.cn | SC16IS762IPW128#NXP | 607 | 27.87 | 27.61 | 27.09 | 26.57 | 26.57 | 2020-04-29T21:12:04Z |
| North Star Micro | SC16IS762IPW,128 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
NXP Semiconductors has several brands around the world that may have alternate names for SC16IS762IPW,128 due to regional differences or acquisition. SC16IS762IPW,128 may also be known as the following names:
- PHILIPS
- NXP
- PHIL
- PHILLIPS
- PHI
- PHILIPS/NXP
- NXP SEMI
- PHILIP
- PHILIPS SEMICONDUCTORS
- Philips Semiconductor
- NXP SEMICONDUCTOR
- NXP/PHILIPS
- PHILPS
- PHILIPS COMPONENTS
- PHILIPS SEMI
- PHL
- PHLIPS
- PHILIPS ECG
- PHILL
- Philips Semiconducto
- PHILLIP
- PHILI
- PHIL/SIG
- PHILTPS
- NXP USA Inc
- Philips Semiconductors
- NXP Semiconductors NV
- NXP