- Mfr. #:
- SC18IM700IPW,112
- Description:
- UART Interface IC CTRL I2C W/UART
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Interface | UART |
|---|---|
| Packaging | Tube Alternate Packaging |
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Product Category | Interface - Controllers |
| Protocol | I2C |
| Function | Controller |
| Current-Supply | 9mA |
| Voltage-Supply | 2.4 V ~ 3.6 V |
| Package-Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 16-TSSOP |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Standards | - |
More Information
Part No. SC18IM700IPW,112 is now available at OMO. Request a quote of SC18IM700IPW,112 please use the request quote or email us a RFQ.
SC18IM700IPW,112 Price & Stock
NXP Semiconductors SC18IM700IPW,112 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | SC18IM700IPW,112 | 29,069 | 12.68 | 12.68 | 11.28 | 10.30 | 10.30 | 2019-12-14T09:50:16Z |
| element14 APAC | 2101305 | 53 | 8.65 | 8.65 | 8.65 | 8.65 | 8.65 | 2019-12-20T02:09:47Z |
| element14 APAC | 1831261 | 1 | 15.90 | 14.44 | 13.04 | 11.32 | 10.82 | 2019-12-20T02:09:47Z |
| Avnet | SC18IM700IPW,112 | - | - | - | - | 10.19 | 9.70 | 2019-12-19T01:31:24Z |
| Avnet | SC18IM700IPW112 | - | - | - | - | - | - | 2019-12-19T01:31:24Z |
| Newark | 70R9006 | 1 | 18.78 | 15.98 | 13.81 | 11.77 | 11.77 | 2019-12-19T17:27:33Z |
| Newark | 45Y7700 | - | - | - | - | - | - | 2019-12-19T17:27:33Z |
| Farnell | 2101305 | - | 21.08 | 15.88 | 13.69 | 9.40 | 9.40 | 2019-12-19T02:54:45Z |
| Sourceability | SC18IM700IPW,112 | 82 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T20:43:39Z |
| LTL Group | 6900014 | 822 | - | - | - | - | - | 2019-12-17T06:52:39Z |
| Dana Microsystems | SC18IM700IPW,112 | 330 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T03:40:52Z |
| North Star Micro | SC18IM700IPW,112 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | SC18IM700IPW,112 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
NXP Semiconductors has several brands around the world that may have alternate names for SC18IM700IPW,112 due to regional differences or acquisition. SC18IM700IPW,112 may also be known as the following names:
- PHILIPS
- NXP
- PHIL
- PHILLIPS
- PHI
- PHILIPS/NXP
- NXP SEMI
- PHILIP
- PHILIPS SEMICONDUCTORS
- Philips Semiconductor
- NXP SEMICONDUCTOR
- NXP/PHILIPS
- PHILPS
- PHILIPS COMPONENTS
- PHILIPS SEMI
- PHL
- PHLIPS
- PHILIPS ECG
- PHILL
- Philips Semiconducto
- PHILLIP
- PHILI
- PHIL/SIG
- PHILTPS
- NXP USA Inc
- Philips Semiconductors
- NXP Semiconductors NV
- NXP