- Mfr. #:
- SC18IM700IPW,128
- Description:
- UART Interface IC UART-MASTER I2C
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Interface | UART |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Product Category | Interface - Controllers |
| Protocol | I2C |
| Packaging | Digi-ReelR Alternate Packaging |
| Function | Controller |
| Current-Supply | 9mA |
| Voltage-Supply | 2.4 V ~ 3.6 V |
| Package-Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 16-TSSOP |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Standards | - |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of SC18IM700IPW,128 at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
SC18IM700IPW,128 Price & Stock
NXP Semiconductors SC18IM700IPW,128 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet | 31AC6924 | - | 20.97 | 17.84 | 15.42 | 15.42 | 15.42 | 2019-11-22T11:52:31Z |
| element14 APAC | 2776219 | - | 19.86 | 19.86 | 17.09 | 14.24 | 14.24 | 2019-11-23T02:27:13Z |
| Farnell | 2776219 | - | 23.20 | 17.48 | 15.07 | 10.35 | 10.35 | 2019-11-23T03:07:31Z |
| Farnell | 2776219RL | - | - | 17.48 | 15.07 | 10.35 | 10.35 | 2019-11-23T03:07:31Z |
| Newark | 31AC6924 | - | - | - | - | - | - | 2019-11-23T16:59:07Z |
| Newark | 70R9007 | - | 12.44 | 12.44 | 12.44 | 12.44 | 11.11 | 2019-11-23T16:59:07Z |
| Sourceability | SC18IM700IPW,128 | 2,500 | - | - | - | - | - | 2019-11-11T17:37:31Z |
| LTL Group | 5408807 | 20,801 | - | - | - | - | - | 2019-11-15T08:57:11Z |
| Classic Components | SC18IM700IPW,128 | 1,925 | - | - | - | - | - | 2019-11-12T23:57:55Z |
| Chip 1 Exchange | SC18IM700IPW,128 | 1,707 | - | - | - | - | - | 2019-11-19T09:43:30Z |
| Abacus Technologies | SC18IM700IPW128 | 3,850 | - | - | - | - | - | 2019-11-23T00:03:16Z |
| Sierra IC | SC18IM700IPW,128 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| North Star Micro | SC18IM700IPW,128 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
NXP Semiconductors has several brands around the world that may have alternate names for SC18IM700IPW,128 due to regional differences or acquisition. SC18IM700IPW,128 may also be known as the following names:
- PHILIPS
- NXP
- PHIL
- PHILLIPS
- PHI
- PHILIPS/NXP
- NXP SEMI
- PHILIP
- PHILIPS SEMICONDUCTORS
- Philips Semiconductor
- NXP SEMICONDUCTOR
- NXP/PHILIPS
- PHILPS
- PHILIPS COMPONENTS
- PHILIPS SEMI
- PHL
- PHLIPS
- PHILIPS ECG
- PHILL
- Philips Semiconducto
- PHILLIP
- PHILI
- PHIL/SIG
- PHILTPS
- NXP USA Inc
- Philips Semiconductors
- NXP Semiconductors NV
- NXP