- Mfr. #:
- SC50F103W
- Description:
- 0.050" OD CAP, INSULATED LEADS
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Resistance-Tolerance | ±0.2°C |
|---|---|
| Termination-Style | Wire Lead |
| Product Category | Thermistors - NTC |
| Series | SC |
| Type | NTC |
| Packaging | Bulk |
| Package-Case | Bead |
| Manufacturer | Amphenol Advanced Sensors |
| Power-Max | 50mW |
| Power-Rating | 50 mW |
| Length | 38 mm |
| Resistance-in-Ohms-25°C | 10k |
| Resistance | 10 kOhms |
| Length-Lead-Wire | 1.50" (38.00mm) |
| Lead-Diameter | 0.2 mm |
| Tolerance | 0.2 C |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Operating-Temperature-Range | - 40 C to + 150 C |
| Minimum-Operating-Temperature | - 40 C |
| B25-85 | - |
| B25-100 | - |
| B25-75 | - |
| B0-50 | - |
| B-Value-Tolerance | - |
| Mounting-Type | - |
| B25-50 | - |
| Maximum-Operating-Temperature | + 150 C |
More Information
We can supply Amphenol Advanced Sensors SC50F103W, use the request quote form to request SC50F103W pirce, Amphenol Advanced Sensors Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
SC50F103W Price & Stock
Amphenol Advanced Sensors SC50F103W pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 235-1431-ND | 100 | 55.42 | 43.74 | 31.11 | 27.22 | 27.22 | 2020-02-04T16:06:00Z |
| Mouser | 527-SC50F103W | 370 | 48.59 | 43.71 | 31.09 | 30.11 | 30.11 | 2020-02-05T22:19:18Z |
| TTI | SC50F103W | - | - | - | - | - | 27.47 | 2020-02-06T07:27:29Z |
| Master Electronics | SC50F103W | - | - | - | - | 75.56 | 26.91 | 2020-02-06T10:06:18Z |
| Avnet | SC50F103W | - | - | - | - | - | 26.93 | 2020-02-06T03:40:06Z |
| Onlinecomponents.com | SC50F103W | - | - | - | - | 75.56 | 26.91 | 2020-02-06T12:15:37Z |
| Heilind Electronics | AASSC50F103W | - | - | - | - | - | - | 2020-02-07T01:11:43Z |
| Newark | 77Y4973 | - | - | - | - | - | 29.77 | 2020-02-06T03:46:47Z |
| Avnet Europe | SC50F103W | - | - | - | - | - | 31.71 | 2020-02-06T07:58:35Z |
| Allied Electronics & Automation | 71287096 | - | - | - | - | - | 41.39 | 2020-02-06T11:41:50Z |
| Nexxon | SC50F103W | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
Alternate Names
Amphenol Advanced Sensors has several brands around the world that may have alternate names for SC50F103W due to regional differences or acquisition. SC50F103W may also be known as the following names:
- AMPHENOL ADVANCED S
- Amphenol Advanced Sensor/Thermometrics
- AMPHENOL-THERMOM-UK
- Amphenol Advanced Sensor/Nova Sensor
- TELAIRE
- Telaire/Amphenol
- AMPHENOL-TUCHEL-IND
- Amphenol LTW
- Thermometrics/Amphenol Advanced Sensors