- Mfr. #:
- SCM1246MF
- Description:
- IC BRIDGE DRIVER PAR SCM33
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Manufacturer | Sanken |
| Product Category | PMIC - Full, Half-Bridge Drivers |
| Interface | Logic |
| Load-Type | Inductive |
| Technology | IGBT |
| Output-Configuration | Half Bridge (3) |
| Fault-Protection | Current Limiting, Over Temperature, UVLO |
| Features | Auto Restart, Bootstrap Circuit |
| Applications | AC Motors |
| Current-Peak-Output | 45A |
| Voltage-Load | 400V (Max) |
| Supplier-Device-Package | 33-PowerDIP LF2552 |
| Package-Case | 33-PowerDIP (1.307", 33.20mm) Exposed Pad |
| Current-Output-Channel | 30A |
| Voltage-Supply | 13.5 V ~ 16.5 V |
| Operating-Temperature | 125°C (TJ) |
| Series | - |
| Rds-On-Typ | - |
More Information
parts# SCM1246MF is available at OMO Electronic, see description of SCM1246MF as below .
use the request quote form to request SCM1246MF price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for SCM1246MF depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
SCM1246MF Price & Stock
Allegro MicroSystems LLC SCM1246MF pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Newark | 05X0018 | - | - | - | - | 87.18 | 87.18 | 2019-12-10T03:15:45Z |
Alternate Names
Allegro MicroSystems LLC has several brands around the world that may have alternate names for SCM1246MF due to regional differences or acquisition. SCM1246MF may also be known as the following names:
- ALLEGRO MICROSYSTEMS INC
- ALLEGRO MICRO
- ALLEGRO MICROSY
- ALLEGRO M
- ALLEGRO SANKEN
- ALLEGRO MICROSYS
- ALLEGRO MICR
- ALLEGRO MICROSYSTEM INC
- ALLEGRO MICROSYSTEMS INC (VA)
- ALLEGRO MIC
- ALLEGRO MICROSYST
- ALLEGRO MICROSYSTE
- Allegro Miicrosyst
- ALLEGRO MICROSYSTEM INCORPORATED
- ALLEGRO MICROS
- ALLEGRO MIRCOSYSTEMS
- Allegro Microsystems Ltd
- ALLEGRO MICROSYSTEMS (SPRAGUE)
- Allegro Microsysteme
- Allegro Microsystem
- Allegro MicroSystems Europe