- Mfr. #:
- SI9986DY-T1-E3
- Description:
- IC MTR DRV BIPOLAR 3.8-13.2V 8SO
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | VISHAY |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Technology | Power MOSFET |
| Interface | Parallel |
| Product Category | PMIC - Motor Drivers, Controllers |
| Output-Configuration | Half Bridge (2) |
| Applications | General Purpose |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Packaging | Digi-ReelR |
| Motor-Type-AC-DC | Brushed DC, Voice Coil Motor |
| Motor-Type-Stepper | Bipolar |
| Package-Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 8-SO |
| Voltage-Supply | 3.8 V ~ 13.2 V |
| Voltage-Load | 3.8 V ~ 13.2 V |
| Current-Output | 1A |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Series | - |
| Step-Resolution | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
SI9986DY-T1-E3 Price & Stock
Vishay SI9986DY-T1-E3 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| element14 APAC | 1469440 | - | 29.30 | 26.24 | 19.93 | 16.05 | 16.05 | 2019-12-10T14:45:36Z |
| Newark | 06J8287 | - | - | - | - | - | 16.47 | 2019-12-10T03:15:45Z |
| Allied Electronics & Automation | 70026304 | - | - | - | - | - | 16.18 | 2019-12-10T12:16:20Z |
| Epart123 | SI9986DY-T1-E3 | - | - | - | - | - | 50.66 | 2019-12-10T08:14:03Z |
| LTL Group | 5414034 | 25 | - | - | - | - | - | 2019-12-11T02:07:10Z |
| Au Ling | SI9986DY-T1-E3 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-11-27T14:34:02Z |
| Summit Electronics | SI9986DY-T1-E3 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-03-06T19:04:05Z |
| Sierra IC | SI9986DY-T1-E3 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| North Star Micro | SI9986DY-T1-E3 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Vishay has several brands around the world that may have alternate names for SI9986DY-T1-E3 due to regional differences or acquisition. SI9986DY-T1-E3 may also be known as the following names:
- VIS
- VISH
- VISHAY INTERTECHNOLOGY INC
- VISHA
- VISHAY THIN FILM
- VISHAY INTERTECHNOLOGY
- VISHY
- VISAHY
- VISH/IR
- VSHY
- VSH
- VISHAY INTERTECHNOLOGY ASIA PTE LTD
- VISHAY ELECTRONIC
- VSHAY
- VISHAY FOIL RESISTORS
- VISHAY AMERICAS INC
- VISHAY INTERTECHNOLOGY ASIA PT
- VISHAY AMERICAS
- VISHAY ELECTRO-FILMS
- VISHAY COMPONENTS
- Vishay Semiconductors
- VISHAY COMPONENTS NEDERLAND
- VISHAY INTERTEC
- VISHAY FOIL RESISTORS / VPG
- VISHAY OPTO
- Vishay Intertechnology Inc.