- Mfr. #:
- SIT9002AC-23N25EO
- Description:
- MEMS OSC PROG XO LVDS DS 2.5V
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Frequency-Stability | ±25ppm |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | SiTIME |
| Series | SiT9002 |
| Programmable-Type | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Product Category | Programmable Oscillators |
| Type | MEMS (Silicon) |
| Output | LVDS |
| Function | Enable/Disable |
| Packaging | Bulk |
| Current-Supply-Max | 77mA |
| Package-Case | 6-SMD, No Lead (DFN, LCC) |
| Voltage-Supply | 2.5V |
| Available-Frequency-Range | 1MHz ~ 220MHz |
| Size-Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height | 0.031" (0.80mm) |
| Operating-Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Spread-Spectrum-Bandwidth | -0.50%, Down Spread |
| Ratings | - |
| Frequency-Stability-Total | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: SIT9002AC-23N25EO is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy SIT9002AC-23N25EO,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
SIT9002AC-23N25EO Price & Stock
SiTime SIT9002AC-23N25EO pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | SIT9002AC-23N25EO-ND | - | 47.75 | 44.94 | 42.14 | 35.11 | 35.11 | 2020-01-10T13:55:52Z |
| Nexxon | SIT9002AC-23N25EO | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
Alternate Names
SiTime has several brands around the world that may have alternate names for SIT9002AC-23N25EO due to regional differences or acquisition. SIT9002AC-23N25EO may also be known as the following names:
- SiTime Corporation