SIT9002AC-33H25SK - SiTIME
Mfr. #:
SIT9002AC-33H25SK
Description:
MEMS OSC PRG XO CML CTR SPR 2.5V
Specifications
Frequency-Stability ±25ppm
Spread-Spectrum-Bandwidth ±2.00%, Center Spread
Mounting-Type Surface Mount
Function Standby
Manufacturer SiTIME
Series SiT9002
Programmable-Type Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Product Category Programmable Oscillators
Type MEMS (Silicon)
Output CML
Packaging Bulk
Package-Case 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current-Supply-Max 51mA
Voltage-Supply 2.5V
Available-Frequency-Range 1MHz ~ 220MHz
Size-Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height 0.031" (0.80mm)
Operating-Temperature -20°C ~ 70°C