- Mfr. #:
- SIT9002AI-38N25SD
- Description:
- MEMS OSC PRG XO CML CTR SPR 2.5V
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Frequency-Stability | ±50ppm |
|---|---|
| Spread-Spectrum-Bandwidth | ±0.50%, Center Spread |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Function | Standby |
| Manufacturer | SiTIME |
| Series | SiT9002 |
| Programmable-Type | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Product Category | Programmable Oscillators |
| Type | MEMS (Silicon) |
| Output | CML |
| Packaging | Bulk |
| Package-Case | 6-SMD, No Lead (DFN, LCC) |
| Current-Supply-Max | 51mA |
| Voltage-Supply | 2.5V |
| Available-Frequency-Range | 1MHz ~ 220MHz |
| Size-Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height | 0.039" (1.00mm) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Frequency-Stability-Total | - |
More Information
The price and lead time for SIT9002AI-38N25SD depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
SIT9002AI-38N25SD Price & Stock
SiTime SIT9002AI-38N25SD pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | SIT9002AI-38N25SD-ND | - | 65.43 | 61.36 | 57.27 | 51.14 | 51.14 | 2020-02-14T18:00:26Z |
| C Plus Electronics | SIT9002AI-38N25SD | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
Alternate Names
SiTime has several brands around the world that may have alternate names for SIT9002AI-38N25SD due to regional differences or acquisition. SIT9002AI-38N25SD may also be known as the following names:
- SiTime Corporation