- Mfr. #:
- SN74AUP2G17YFPR
- Description:
- IC BUF NON-INVERT 3.6V 6DSBGA 74AUP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Texas Instruments |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Logic-Type | Schmitt Trigger - Buffer |
| Product Category | Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers |
| Packaging | Digi-ReelR Alternate Packaging |
| Package-Case | DSBGA-6 |
| Series | 74AUP |
| Supplier-Device-Package | 6-DSBGA |
| Current-Output-High-Low | 4mA, 4mA |
| Number-of-Elements | 2 |
| Number-of-Bits-per-Element | 1 |
| Voltage-Supply | 0.8 V ~ 3.6 V |
| Unit-Weight | 0.000060 oz |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
SN74AUP2G17YFPR is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
SN74AUP2G17YFPR Price & Stock
Texas Instruments SN74AUP2G17YFPR pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-25208-1-ND | 2,612 | 4.24 | 3.71 | 2.84 | 1.80 | 1.80 | 2020-01-06T13:56:34Z |
| Digi-Key | 296-25208-6-ND | 2,612 | 4.24 | 3.71 | 2.84 | 1.80 | 1.80 | 2020-01-06T13:56:34Z |
| Digi-Key | 296-25208-2-ND | - | - | - | - | - | 1.47 | 2020-01-06T13:56:34Z |
| Rochester Electronics | SN74AUP2G17YFPR | 25,772 | 1.81 | 1.81 | 1.60 | 1.46 | 1.46 | 2020-01-07T09:50:49Z |
| Texas Instruments | SN74AUP2G17YFPR | 5,920 | 3.89 | 3.40 | 2.64 | 1.25 | 1.25 | 2020-01-07T02:03:16Z |
| Mouser | 595-SN74AUP2G17YFPR | 5,463 | 4.10 | 3.40 | 2.18 | 1.75 | 1.47 | 2020-01-07T01:01:30Z |
| Arrow Electronics | SN74AUP2G17YFPR | 647 | 3.71 | 3.17 | 2.13 | 2.04 | 2.04 | 2020-01-07T14:59:51Z |
| Verical | SN74AUP2G17YFPR | 9,000 | - | - | - | - | 1.47 | 2020-01-06T18:28:56Z |
| Verical | SN74AUP2G17YFPR | 647 | - | - | 2.13 | 2.04 | 2.04 | 2020-01-06T18:28:56Z |
| Avnet | SN74AUP2G17YFPR | - | - | - | - | - | 1.55 | 2020-01-07T02:23:59Z |
| Avnet Europe | SN74AUP2G17YFPR | - | - | - | - | - | 2.61 | 2020-01-07T08:30:39Z |
| LTL Group | 5424117 | 115 | - | - | - | - | - | 2020-01-06T07:01:17Z |
| Dana Microsystems | SN74AUP2G17YFPR | 763 | - | - | - | - | - | 2020-01-05T04:44:34Z |
| Nexxon | SN74AUP2G17YFPR | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | SN74AUP2G17YFPR | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | SN74AUP2G17YFPR | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for SN74AUP2G17YFPR due to regional differences or acquisition. SN74AUP2G17YFPR may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.