- Mfr. #:
- SN74LVC2G17DCKRG4
- Description:
- IC BUF NON-INVERT 5.5V SC70-6
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Texas Instruments |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Logic-Type | Schmitt Trigger - Buffer |
| Supplier-Device-Package | SC-70-6 |
| Product Category | Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers |
| Packaging | Digi-ReelR Alternate Packaging |
| Series | 74LVC |
| Package-Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Current-Output-High-Low | 32mA, 32mA |
| Number-of-Elements | 2 |
| Voltage-Supply | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Number-of-Bits-per-Element | 1 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 125°C |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
SN74LVC2G17DCKRG4 is available at OMO Electronic.We can offer SN74LVC2G17DCKRG4 for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
SN74LVC2G17DCKRG4 Price & Stock
Texas Instruments SN74LVC2G17DCKRG4 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-43654-1-ND | 13,791 | 4.28 | 3.64 | 2.72 | 1.65 | 1.65 | 2019-12-16T13:48:31Z |
| Digi-Key | 296-43654-6-ND | 13,791 | 4.28 | 3.64 | 2.72 | 1.65 | 1.65 | 2019-12-16T13:48:31Z |
| Digi-Key | 296-43654-2-ND | 12,000 | - | - | - | - | 1.37 | 2019-12-16T13:48:31Z |
| Texas Instruments | SN74LVC2G17DCKRG4 | 4,984 | 3.43 | 2.96 | 2.34 | 1.09 | 1.09 | 2019-12-17T02:03:27Z |
| Mouser | 595-SN74LVC2G17DCKG4 | 4,761 | 4.13 | 3.40 | 2.08 | 1.60 | 1.28 | 2019-12-17T15:08:21Z |
| Arrow Electronics | SN74LVC2G17DCKRG4 | 3,000 | - | - | - | - | 1.33 | 2019-12-17T15:08:21Z |
| Verical | SN74LVC2G17DCKRG4 | 3,000 | - | - | - | - | 1.26 | 2019-12-17T15:08:21Z |
| Verical | SN74LVC2G17DCKRG4 | 3,000 | - | - | - | - | 1.33 | 2019-12-17T15:08:21Z |
| Avnet | SN74LVC2G17DCKRG4 | - | - | - | - | - | - | 2019-12-17T01:57:17Z |
| LTL Group | 5430685 | 2,565 | - | - | - | - | - | 2019-12-17T06:52:39Z |
| Quest | SN74LVC2G17DCKRG4 | 2,425 | 3.74 | 3.74 | 1.87 | 1.31 | 1.17 | 2019-12-17T11:23:56Z |
| Dana Microsystems | SN74LVC2G17DCKRG4 | 1,788 | - | - | - | - | - | 2019-12-14T20:42:37Z |
| Abacus Technologies | SN74LVC2G17DCKRG4 | 5,220 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| North Star Micro | SN74LVC2G17DCKRG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | SN74LVC2G17DCKRG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for SN74LVC2G17DCKRG4 due to regional differences or acquisition. SN74LVC2G17DCKRG4 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.