- Mfr. #:
- SN75372DRG4
- Description:
- IC DUAL MOSFET DRIVER 8SOIC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Texas Instruments |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
| Data-Interface | Synchronous |
| Package-Case | Surface Mount |
| Product Category | PMIC - Gate Drivers |
| Type | Low-Side |
| Voltage-Supply-Analog | Inverting |
| Supplier-Device-Package | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Dynamic-Range-ADCs-DACs-db-Typ | 500mA, 500mA |
| Sigma-Delta | 4.75 V ~ 5.25 V, 4.75 V ~ 24 V |
| Resolution-Bits | 2 |
| Mounting-Type | 0°C ~ 70°C (TA) |
| S-N-Ratio-ADCs-DACs-db-Typ | 0.8V, 2V |
| Operating-Temperature | - |
| Series | - |
| Voltage-Supply-Digital | - |
| Number-of-ADCs-DACs |
More Information
Request a quote SN75372DRG4 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of SN75372DRG4 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
SN75372DRG4 Price & Stock
Texas Instruments SN75372DRG4 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 5432721 | 126 | - | - | - | - | - | 2020-02-19T03:29:56Z |
| Quest | SN75372DRG4 | 65 | 19.77 | 16.48 | 9.89 | 9.89 | 9.89 | 2020-02-21T11:19:17Z |
| North Star Micro | SN75372DRG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | SN75372DRG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for SN75372DRG4 due to regional differences or acquisition. SN75372DRG4 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.