- Mfr. #:
- SN75LVDM977DGG
- Description:
- SCSI Interface IC 9-Channel LVD-SCSI Transceive
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Type | Transceiver |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Package-Case | TSSOP-56 |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Series | SN75LVDM977 |
| Mounting-Style | SMD/SMT |
| Product | SCSI |
| Shutdown | No |
| Product Category | Interface - Drivers, Receivers, Transceivers |
| Pd-Power-Dissipation | 978 mW |
| Supplier-Device-Package | 56-TSSOP |
| Operating-Supply-Voltage | 5 V |
| Voltage-Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Operating-Supply-Current | 26 mA |
| Number-of-Drivers-Receivers | 2016/9/9 |
| Number-of-Receivers | 2 Receiver |
| Number-of-Drivers | 2 Driver |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Unit-Weight | 0.008917 oz |
| Minimum-Operating-Temperature | 0 C |
| Receiver-Hysteresis | - |
| Duplex | - |
| Data-Rate | - |
| Protocol | - |
| Maximum-Operating-Temperature | + 70 C |
More Information
Part No. SN75LVDM977DGG is now available at OMO. Request a quote of SN75LVDM977DGG please use the request quote or email us a RFQ.
SN75LVDM977DGG Price & Stock
Texas Instruments SN75LVDM977DGG pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | SN75LVDM977DGG | 14,248 | 106.52 | 106.52 | 102.32 | 98.04 | 98.04 | 2020-03-14T08:52:11Z |
| Voyager Components | SN75LVDM977DGG-TEXAS INSTRUMENTS | 446 | - | - | 86.44 | 78.47 | 78.47 | 2020-03-15T02:22:28Z |
| LTL Group | 5433394 | 184 | - | - | - | - | - | 2020-03-13T01:11:39Z |
| Nexxon | SN75LVDM977DGG | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | SN75LVDM977DGG | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | SN75LVDM977DGG | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for SN75LVDM977DGG due to regional differences or acquisition. SN75LVDM977DGG may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.