- Mfr. #:
- STA473A
- Description:
- TRANS 4NPN DARL 100V 2A 10-SIP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | Transistors (BJT) - Arrays |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Manufacturer | SANKEN |
| Packaging | Bulk |
| Frequency-Transition | 50MHz |
| Power-Max | 4W |
| Transistor-Type | 4 NPN Darlington (Quad) |
| Current-Collector-Ic-Max | 2A |
| DC-Current-Gain-hFE-Min-Ic-Vce | 2000 @ 1A, 4V |
| Current-Collector-Cutoff-Max | 10μA (ICBO) |
| Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max | 100V |
| Package-Case | 10-SIP |
| Supplier-Device-Package | 10-SIP |
| Vce-Saturation-Max-Ib-Ic | 1.5V @ 2mA, 1A |
| Series | - |
More Information
The price and lead time for STA473A depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
STA473A Price & Stock
Sanken STA473A pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | STA473A-ND | 103 | 16.67 | 14.97 | 11.02 | 11.02 | 11.02 | 2020-04-30T13:02:54Z |
| Chip One Stop Japan | C1S721000060804 | 18 | 14.92 | 14.80 | 14.80 | 14.80 | 14.80 | 2020-04-30T11:42:52Z |
| Verical | STA473A | 18 | - | - | 17.13 | 17.13 | 17.13 | 2020-04-30T17:51:09Z |
| OMO Electronics | 344375 | 1,031 | - | - | 10.13 | 8.29 | 8.29 | 2020-04-20T06:08:58Z |
| North Star Micro | STA473A | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | STA473A | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
Sanken has several brands around the world that may have alternate names for STA473A due to regional differences or acquisition. STA473A may also be known as the following names:
- SANK
- Sanken Electric
- STR
- SKN
- SANKEN ELECTRIC CO LTD
- SK/SANKEN
- SANKEN/SK
- SANKENPb
- SANKEN ELECT
- ALLEGRO SANKEN
- Sanken Power System (UK) Ltd
- SANKEN-PB FREE
- SAK
- Sanken Microphones
- SANKEN ELECTRIC CO
- SANKEN AIR
- SANKENELECTR
- SANKEN POWER SYSTEMS
- Sanken Electronic