- Mfr. #:
- STA5620TR
- Description:
- RF RECEIVER GPS 32VFQFPN
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Product Category | RF Receivers |
| Data-Interface | PCB, Surface Mount |
| Antenna-Connector | PCB, Surface Mount |
| Modulation-or-Protocol | GPS |
| Supplier-Device-Package | 32-VFQFPN (5x5) |
| Package-Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage-Supply | 2.5 V ~ 3.3 V |
| Current-Receiving | 19mA |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | - |
| Sensitivity | - |
| Features | - |
| Memory-Size | - |
| Series | - |
| Data-Rate-Max | - |
| Applications | - |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
STA5620TR is available at OMO Electronic.We can offer STA5620TR for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
STA5620TR Price & Stock
STMicroelectronics STA5620TR pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| iodParts | STA5620TR | 205 | - | - | - | - | - | 2020-05-06T11:38:43Z |
| LTL Group | 3295629 | 1,802 | - | - | - | - | - | 2020-05-07T03:15:26Z |
| North Star Micro | STA5620TR | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | STA5620TR | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
STMicroelectronics has several brands around the world that may have alternate names for STA5620TR due to regional differences or acquisition. STA5620TR may also be known as the following names:
- ST MICRO
- STM
- SGS
- SGS THOMSON
- INMOS
- SGS THOMPSON
- STMICROE
- STMICR
- SESCOSEM
- ST8
- ST MIC
- WAFERSCALE
- SGS-ATES
- STMICROELECTRON
- ST MICROELECTRONICS SEMI
- ST/SGS
- SGST
- THOMS
- STMICROELECT
- WAFERSCALE INTEGRATION INC
- STMICROEL
- SGS-Thomson Microelectronics
- ST MICROELECTRO
- SGS THOMP
- SGS/ST
- ST Microeletronics