- Mfr. #:
- STA7132MPR
- Description:
- IC MOTOR DRIVER PAR 18ZIP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Motor-Type-Stepper | Unipolar |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Manufacturer | Sanken |
| Technology | Power MOSFET |
| Interface | Parallel |
| Product Category | PMIC - Motor Drivers, Controllers |
| Output-Configuration | Half Bridge (2) |
| Applications | General Purpose |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Packaging | Bulk |
| Motor-Type-AC-DC | Brushed DC |
| Current-Output | 2A |
| Supplier-Device-Package | 18-ZIP |
| Package-Case | 18-SIP (Bent and Staggered Leads) |
| Voltage-Supply | 10 V ~ 44 V |
| Voltage-Load | 10 V ~ 44 V |
| Step-Resolution | 1, 1/2, 1/4, 1/8 |
| Operating-Temperature | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Series | - |
More Information
The price and lead time for STA7132MPR depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
STA7132MPR Price & Stock
Sanken STA7132MPR pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | STA7132MPR-ND | - | - | - | - | - | 25.67 | 2019-12-04T13:59:38Z |
| Sourceability | STA7132MPR | 1,441 | - | - | - | - | - | 2019-11-26T18:50:02Z |
| Quest | STA7132MPR | 1,152 | 75.75 | 55.55 | 46.71 | 37.88 | 37.88 | 2019-12-04T11:14:49Z |
| GreenTree Electronics | STA7132MPR | 1,441 | - | - | - | - | - | 2019-11-06T14:43:13Z |
| Classic Components | STA7132MPR | 1,110 | - | - | - | - | - | 2019-11-12T23:57:55Z |
| Sierra IC | STA7132MPR | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
Sanken has several brands around the world that may have alternate names for STA7132MPR due to regional differences or acquisition. STA7132MPR may also be known as the following names:
- SANK
- Sanken Electric
- STR
- SKN
- SANKEN ELECTRIC CO LTD
- SK/SANKEN
- SANKEN/SK
- SANKENPb
- SANKEN ELECT
- ALLEGRO SANKEN
- Sanken Power System (UK) Ltd
- SANKEN-PB FREE
- SAK
- Sanken Microphones
- SANKEN ELECTRIC CO
- SANKEN AIR
- SANKENELECTR
- SANKEN POWER SYSTEMS
- Sanken Electronic