- Mfr. #:
- STM817MM6E
- Description:
- IC SUPERVISOR SWITCH OVER 8-SOIC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube Alternate Packaging |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Product Category | PMIC - Supervisors |
| Reset | Active Low |
| Package-Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 8-SO |
| Voltage-Threshold | 4.4V |
| Reset-Timeout | 140 ms Minimum |
| Number-of-Voltages-Monitored | 1 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Series | - |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
STM817MM6E is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
STM817MM6E Price & Stock
STMicroelectronics STM817MM6E pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 5439183 | 997 | - | - | - | - | - | 2020-01-02T00:37:02Z |
| Dana Microsystems | STM817MM6E | 14,290 | - | - | - | - | - | 2019-12-31T02:31:16Z |
Alternate Names
STMicroelectronics has several brands around the world that may have alternate names for STM817MM6E due to regional differences or acquisition. STM817MM6E may also be known as the following names:
- ST MICRO
- STM
- SGS
- SGS THOMSON
- INMOS
- SGS THOMPSON
- STMICROE
- STMICR
- SESCOSEM
- ST8
- ST MIC
- WAFERSCALE
- SGS-ATES
- STMICROELECTRON
- ST MICROELECTRONICS SEMI
- ST/SGS
- SGST
- THOMS
- STMICROELECT
- WAFERSCALE INTEGRATION INC
- STMICROEL
- SGS-Thomson Microelectronics
- ST MICROELECTRO
- SGS THOMP
- SGS/ST
- ST Microeletronics