- Mfr. #:
- SY10EL16VEKG
- Description:
- IC RCVR DIFF 3.3/5V 8-MSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Product Category | Logic - Specialty Logic |
| Logic-Type | Differential Receiver |
| Package-Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 8-MSOP |
| Supply-Voltage | 3.3V, 5V |
| Series | 10EL |
| Number-of-Bits | 1 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
More Information
parts# SY10EL16VEKG is available at OMO Electronic, see description of SY10EL16VEKG as below .
use the request quote form to request SY10EL16VEKG price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for SY10EL16VEKG depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
SY10EL16VEKG Price & Stock
Micrel SY10EL16VEKG pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | SY10EL16VEKG | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Micrel has several brands around the world that may have alternate names for SY10EL16VEKG due to regional differences or acquisition. SY10EL16VEKG may also be known as the following names:
- MCL
- SYNERGY
- Micrel Inc
- KENDIN
- MICREL SEMICONDUCTOR
- MIC
- MRL
- MCR
- MIS
- MICREL SEMI
- MCRL
- KENDIN COMMUNICATIONS
- Micrel Semiconductor Inc
- MICEL
- SYSTECH
- Synergy Semiconductor Corp
- MICR0
- MICREL SYNERGY SEMI
- MICREL SEMICONDUTOR
- MICRELL
- MICREL SEMICOND
- KENDIN/MICREL
- MI7
- Microchip / Micrel
- MICREL INC (VA)