- Mfr. #:
- SY10EP16VKI
- Description:
- IC RCVR HS DIFF 5V/3.3V 8-MSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Product Category | Logic - Specialty Logic |
| Logic-Type | Differential Receiver/Driver |
| Package-Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 8-MSOP |
| Supply-Voltage | 3 V ~ 5.5 V |
| Series | 10EP |
| Number-of-Bits | 1 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
SY10EP16VKI is available at OMO Electronic.We can offer SY10EP16VKI for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
SY10EP16VKI Price & Stock
Micrel SY10EP16VKI pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dana Microsystems | SY10EP16VKI | 349 | - | - | - | - | - | 2019-10-01T16:44:51Z |
| Sierra IC | SY10EP16VKI | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
Micrel has several brands around the world that may have alternate names for SY10EP16VKI due to regional differences or acquisition. SY10EP16VKI may also be known as the following names:
- MCL
- SYNERGY
- Micrel Inc
- KENDIN
- MICREL SEMICONDUCTOR
- MIC
- MRL
- MCR
- MIS
- MICREL SEMI
- MCRL
- KENDIN COMMUNICATIONS
- Micrel Semiconductor Inc
- MICEL
- SYSTECH
- Synergy Semiconductor Corp
- MICR0
- MICREL SYNERGY SEMI
- MICREL SEMICONDUTOR
- MICRELL
- MICREL SEMICOND
- KENDIN/MICREL
- MI7
- Microchip / Micrel
- MICREL INC (VA)