- Mfr. #:
- TD62083APG,N
- Description:
- IC DRIVER DARL SINK 8-CH 18-DIP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Mounting-Type | Through Hole |
| Product Category | Interface - Drivers, Receivers, Transceivers |
| Type | Driver |
| Number-of-Drivers-Receivers | 8/0 |
| Voltage-Supply | 5V |
| Package-Case | 18-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier-Device-Package | 18-DIP |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Protocol | - |
| Data-Rate | - |
| Duplex | - |
| Receiver-Hysteresis | - |
More Information
Request a quote TD62083APG,N at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of TD62083APG,N In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
TD62083APG,N Price & Stock
Toshiba TD62083APG,N pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nexxon | TD62083APG,N | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
Alternate Names
Toshiba has several brands around the world that may have alternate names for TD62083APG,N due to regional differences or acquisition. TD62083APG,N may also be known as the following names:
- TOSH
- TOS
- SMK
- TOSHIB
- TOSHI
- TSENG
- TOSHIBA CORP
- TSH
- Toshiba Semiconductor and Storage
- MARKTECH OPTOELECTRONICS
- TOSHIBA CORPORATION
- TOSHIBA ELECTRONIC COMPONENTS
- TOSHIBAPb
- TOSHIBA-PB FREE
- TOSHIBA AMERICA
- TOSHIBA ELECTRONICS
- TOBHIBA
- TOSHIBA SEMI
- TOSHIAB
- TSHBA
- Toshiba America Electronic Components Inc
- TOSHIBA ELECTRONICS ASIA LTD
- TOSHIBAMC
- Toshiba America Electronic Components
- TOSHIBAL