- Mfr. #:
- TD62783AFG,S
- Description:
- IC DRIVER DARL SOURCE 8CH 18-SOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Product Category | Interface - Drivers, Receivers, Transceivers |
| Type | Driver |
| Number-of-Drivers-Receivers | 8/0 |
| Voltage-Supply | 5V |
| Supplier-Device-Package | 18-SOP |
| Package-Case | 18-SOIC (0.276", 7.00mm Width) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Protocol | - |
| Data-Rate | - |
| Duplex | - |
| Receiver-Hysteresis | - |
More Information
Request a quote TD62783AFG,S at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of TD62783AFG,S In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
TD62783AFG,S Price & Stock
Toshiba TD62783AFG,S pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TransparentC | TD62783AFG,S | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
Toshiba has several brands around the world that may have alternate names for TD62783AFG,S due to regional differences or acquisition. TD62783AFG,S may also be known as the following names:
- TOSH
- TOS
- SMK
- TOSHIB
- TOSHI
- TSENG
- TOSHIBA CORP
- TSH
- Toshiba Semiconductor and Storage
- MARKTECH OPTOELECTRONICS
- TOSHIBA CORPORATION
- TOSHIBA ELECTRONIC COMPONENTS
- TOSHIBAPb
- TOSHIBA-PB FREE
- TOSHIBA AMERICA
- TOSHIBA ELECTRONICS
- TOBHIBA
- TOSHIBA SEMI
- TOSHIAB
- TSHBA
- Toshiba America Electronic Components Inc
- TOSHIBA ELECTRONICS ASIA LTD
- TOSHIBAMC
- Toshiba America Electronic Components
- TOSHIBAL