- Mfr. #:
- TEA1703T/N1,118
- Description:
- AC/DC Converters GreenChip SMPS standby control IC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Applications | Secondary-Side Controller |
| Product Category | PMIC - Power Supply Controllers, Monitors |
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Series | GreenChip |
| Package-Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 8-SO |
| Voltage-Supply | 5 V ~ 30 V |
| Voltage-Input | 5 V ~ 30 V |
| Current-Supply | 30μA |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 150°C |
More Information
The price and lead time for TEA1703T/N1,118 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
TEA1703T/N1,118 Price & Stock
NXP Semiconductors TEA1703T/N1,118 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | TEA1703T/N1,118 | 9,933 | 3.64 | 3.64 | 3.22 | 2.94 | 2.94 | 2019-12-24T09:54:41Z |
| Avnet | TEA1703T/N1,118 | - | - | - | - | 2.99 | 2.77 | 2019-12-24T03:33:56Z |
| Avnet | TEA1703T/N1118 | - | - | - | - | - | - | 2019-12-24T03:33:56Z |
| LTL Group | 5449563 | 695 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T01:29:13Z |
| Sierra IC | TEA1703T/N1,118 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
NXP Semiconductors has several brands around the world that may have alternate names for TEA1703T/N1,118 due to regional differences or acquisition. TEA1703T/N1,118 may also be known as the following names:
- PHILIPS
- NXP
- PHIL
- PHILLIPS
- PHI
- PHILIPS/NXP
- NXP SEMI
- PHILIP
- PHILIPS SEMICONDUCTORS
- Philips Semiconductor
- NXP SEMICONDUCTOR
- NXP/PHILIPS
- PHILPS
- PHILIPS COMPONENTS
- PHILIPS SEMI
- PHL
- PHLIPS
- PHILIPS ECG
- PHILL
- Philips Semiconducto
- PHILLIP
- PHILI
- PHIL/SIG
- PHILTPS
- NXP USA Inc
- Philips Semiconductors
- NXP Semiconductors NV
- NXP