- Mfr. #:
- TP03
- Description:
- Relay Sockets & Hardware THERMAL PAD TRIPLE PHASE
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Usage | Three Phase SSRs |
|---|---|
| Product Category | Thermal - Pads, Sheets |
| Shape | Rectangle |
| Color | Pink |
| Manufacturer | Crydom Co. |
| Adhesive | Adhesive - One Side |
| Outline | 100.84mm x 70.36mm |
| Thermal-Conductivity | 0.7 W/m-K |
| Thickness | 0.0050" (0.127mm) |
| Material | - |
| Series | - |
| Backing-Carrier | - |
| Thermal-Resistivity | - |
More Information
We can supply Sensata-Crydom TP03, use the request quote form to request TP03 pirce, Sensata-Crydom Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
TP03 Price & Stock
Sensata TP03 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| element14 APAC | 1200210 | - | 45.97 | 45.97 | 43.94 | 43.94 | 43.94 | 2020-04-23T13:54:59Z |
| Master Electronics | TP03 | - | 95.51 | 82.71 | 82.71 | 82.71 | 82.71 | 2020-04-23T09:02:56Z |
| Onlinecomponents.com | TP03 | - | 95.51 | 82.71 | 82.71 | 82.71 | 82.71 | 2020-04-23T11:18:00Z |
| Newark | 37M8332 | - | - | - | - | - | - | 2020-01-16T19:02:15Z |
| C Plus Electronics | TP03 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| North Star Micro | TP03 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| TransparentC | TP03 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
Sensata has several brands around the world that may have alternate names for TP03 due to regional differences or acquisition. TP03 may also be known as the following names:
- SENSATA TECHNOLOGIES
- Sensata / Crydom
- SENSATA TECHNOLOGIES INC
- SENSATA TECH
- Airpax / Sensata
- Sensata Pressure & Temp
- SENSATA POWER CONTROLS
- SENSATA TECHNOLOGIE
- SENSATA TECHNOLOGIES HOLLAND BV
- SENSATA PRESSURE
- SENSATA TECHNOLOGI
- Sensata - Kavlico
- FIRST TECHNOLOGY
- SENSATA TECHNOLOGIES MARYLAND
- SENSATA TECHNOLGY
- SENSATA TECHNOL
- SENSAT
- SENSATA TECHNOLOGIES (KLIXON)
- Sensata - BEI Kimco
- SENSATA TECHNOLOGY
- SENSATA PRESSURE AND THERMAL SENSING
- SENSATA THERMAL SENSING PRODUCTS