V300C3V3M75BL - Vicor Corporation
Mfr. #:
V300C3V3M75BL
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
Packaging Bulk
Power-Watts-Manufacture-Series 75W
Voltage-Isolation 3kV (3000V)
Voltage-Input-Max 375V
Voltage-Output-1 3.3V
Current-Output-Max 22.7A
Size-Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm)
Voltage-Input-Min 180V
Number-of-Outputs 1
Efficiency 0.798
Operating-Temperature -55°C ~ 100°C