- Mfr. #:
- V320LA10
- Description:
- VARISTOR 510V 2.5KA DISC 10MM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Through Hole |
|---|---|
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Series | LA |
| Package-Case | Disc 10mm |
| Packaging | Bulk |
| Varistor-Voltage-Max | 561V |
| Varistor-Voltage-Typ | 510V |
| Energy | 48J |
| Varistor-Voltage-Min | 459V |
| Maximum-DC-Volts | 420VDC |
| Maximum-AC-Volts | 320VAC |
| Current-Surge | 2.5kA |
| Number-of-Circuits | 1 |
More Information
parts# V320LA10 is available at OMO Electronic, see description of V320LA10 as below .
use the request quote form to request V320LA10 price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for V320LA10 depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
V320LA10 Price & Stock
Intersil V320LA10 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | V320LA10 | 3,546 | 0.566 | 0.566 | 0.538 | 0.524 | 0.524 | 2020-03-13T08:57:56Z |
| Gerber | V320LA10 | 15 | 0.708 | 0.708 | 0.708 | 0.708 | 0.708 | 2020-03-13T10:33:27Z |
Alternate Names
Intersil has several brands around the world that may have alternate names for V320LA10 due to regional differences or acquisition. V320LA10 may also be known as the following names:
- INTER
- ISL
- INTERS
- INTERSI
- Intersil Corporation
- INTESIL
- INSL
- INTR
- INTERSIL CORP
- INTS
- INTERSL
- INTRSL
- HARRIS SEMICONDUCTOR
- INTERSIL/HARRIS
- INTSL
- INERSIL
- HARRIS SEMI
- INTERSIL CHINA LIMITED
- INTERSIL/PBF
- Harris / Intersil
- Harris Semiconductor(Intersil)
- INTERSIL/MIL
- INTEYSIL
- Renesas Electronics / Intersil
- INTERSIL (VA)