- Mfr. #:
- V33ZA70
- Description:
- Var MOV 21VAC/27VDC 2000A 36.5V Radial Automotive Bulk
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Series | ZA |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Package-Case | Disc 20mm |
| Packaging | Bulk |
| Varistor-Voltage-Max | 36.3V |
| Varistor-Voltage-Typ | 33V |
| Current-Surge | 2kA |
| Varistor-Voltage-Min | 29.7V |
| Maximum-DC-Volts | 27VDC |
| Maximum-AC-Volts | 21VAC |
| Energy | 150J |
| Number-of-Circuits | 1 |
More Information
We can supply Littelfuse Inc. V33ZA70, use the request quote form to request V33ZA70 pirce, Littelfuse Inc. Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
V33ZA70 Price & Stock
Littelfuse V33ZA70 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Arrow Electronics | V33ZA70 | 2 | 2.22 | 2.22 | 2.22 | 2.22 | 2.22 | 2020-04-13T16:06:01Z |
| Freelance Electronics | V33ZA70 | 3,026 | 2.72 | 2.72 | 2.72 | 2.16 | 1.69 | 2020-04-14T16:41:18Z |
| Semi Source | V33ZA70 | 8 | - | - | - | - | - | 2020-03-20T19:18:14Z |
| Arrow.cn | V33ZA70#LTLFUWIC | 2 | 2.04 | 2.04 | 2.04 | 2.04 | 2.04 | 2020-04-06T16:07:59Z |
| Sierra IC | V33ZA70 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
| North Star Micro | V33ZA70 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Littelfuse has several brands around the world that may have alternate names for V33ZA70 due to regional differences or acquisition. V33ZA70 may also be known as the following names:
- LITTLEFUSE
- LITTELFUSE INC
- LIT
- LITTLE
- LITTELFU
- LITTEL
- LITT
- LITTELFUS
- LITTLEFUSE INC
- LTF
- LTL
- LITTELF
- LFUSE
- LIF
- L/F
- LITTLEFUS
- LITTLEFU
- LTFUSE
- LITTEIFUSE
- LITL
- LITTELFUSE FAR EAST PTE LTD
- LITTELFUSE BV
- LITLFUSE
- Littelfuse Europe GmbH
- LITTELFUSE INCORPORATED