- Mfr. #:
- V480LA80B
- Description:
- VARISTOR 732.5V 6.5KA DISC 20MM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Through Hole |
|---|---|
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Series | LA |
| Package-Case | Disc 20mm |
| Packaging | Bulk |
| Varistor-Voltage-Max | 790V |
| Varistor-Voltage-Typ | 732.5V |
| Varistor-Voltage-Min | 675V |
| Maximum-DC-Volts | 640VDC |
| Current-Surge | 6.5kA |
| Maximum-AC-Volts | 480VAC |
| Energy | 180J |
| Number-of-Circuits | 1 |
More Information
parts# V480LA80B is available at OMO Electronic, see description of V480LA80B as below .
use the request quote form to request V480LA80B price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for V480LA80B depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
V480LA80B Price & Stock
Intersil V480LA80B pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | V480LA80B | 36 | 5.73 | 5.73 | 5.52 | 5.24 | 5.24 | 2020-04-15T08:49:46Z |
| Avnet | V480LA80B | - | - | - | - | - | - | 2020-04-16T01:28:49Z |
| Gerber | V480LA80B | 331 | 5.73 | 5.73 | 5.73 | 5.73 | 5.73 | 2020-04-15T11:57:24Z |
| Classic Components | V480LA80B | 10 | - | - | - | - | - | 2020-04-07T17:12:57Z |
Alternate Names
Intersil has several brands around the world that may have alternate names for V480LA80B due to regional differences or acquisition. V480LA80B may also be known as the following names:
- INTER
- ISL
- INTERS
- INTERSI
- Intersil Corporation
- INTESIL
- INSL
- INTR
- INTERSIL CORP
- INTS
- INTERSL
- INTRSL
- HARRIS SEMICONDUCTOR
- INTERSIL/HARRIS
- INTSL
- INERSIL
- HARRIS SEMI
- INTERSIL CHINA LIMITED
- INTERSIL/PBF
- Harris / Intersil
- Harris Semiconductor(Intersil)
- INTERSIL/MIL
- INTEYSIL
- Renesas Electronics / Intersil
- INTERSIL (VA)