- Mfr. #:
- V48SR1R825NNFA
- Description:
- DC DC CONVERTER 1.8V 66W
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tray |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Features | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Type | Isolated Module |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Series | Delphi V48SR |
| Product Category | DC DC Converters |
| Package-Case | 8-DIP Module, 1/16 Brick |
| Voltage-Input-Max | 75V |
| Power-Watts-Manufacture-Series | 66W |
| Voltage-Input-Min | 36V |
| Current-Output-Max | 25A |
| Voltage-Isolation | 2.25kV (2250V) |
| Voltage-Output-1 | 1.8V |
| Size-Dimension | 1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.9mm x 9.5mm) |
| Number-of-Outputs | 1 |
| Efficiency | 0.87 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 127°C |
| Voltage-Output-2 | - |
| Voltage-Output-3 | - |
More Information
We can supply Delta Electronics V48SR1R825NNFA, use the request quote form to request V48SR1R825NNFA pirce, Delta Electronics Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
V48SR1R825NNFA Price & Stock
Delta V48SR1R825NNFA pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | V48SR1R825NNFA-ND | - | - | - | - | 52.95 | 52.95 | 2020-02-26T13:55:30Z |
| Avnet Europe | V48SR1R825NNFA | - | - | - | 119.41 | 107.73 | 107.73 | 2020-02-26T08:14:32Z |
| J2 Sourcing | V48SR1R825NNFA | 153 | - | - | - | - | - | 2020-02-12T09:27:17Z |
| Classic Components | V48SR1R825NNFA | 62 | - | - | - | - | - | 2020-02-21T23:53:28Z |
| North Star Micro | V48SR1R825NNFA | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | V48SR1R825NNFA | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Delta has several brands around the world that may have alternate names for V48SR1R825NNFA due to regional differences or acquisition. V48SR1R825NNFA may also be known as the following names:
- DELTA ELECTRONICS
- DEL
- DELTA ELECTRONICS INC
- DELT
- Delta Electronics Mfg
- DELTA ELEC
- DELTA ELECTRONICS MFG CORP
- DELTA ELECTRONIKA
- DLTA
- DELTA ELECTR
- DELTA ELECT
- Delta Power
- Delta Fans
- DELTA INDUSTRIAL POWER
- Delta Corp
- DELTA FAN
- DELTA EMI GROUP
- DELTA ELECTRONICS SINGAPORE
- DELTA ELECTRONIC
- Delta Ele
- DELTA ELECTRONICS INTERNATIONA
- DELTA ELECTRONIX
- DELTA ELECTRIC
- DELTA ELECTRON
- Delta Plus