- Mfr. #:
- CD4022BNSR
- Description:
- Counter ICs Octal/Divider
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Counting Sequence: | Up |
| Brand: | Texas Instruments |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Package / Case: | SO-16 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Counter Type: | Decade |
| Subcategory: | Counter ICs |
| Product Category: | Counter ICs |
| Product Type: | Counter ICs |
| Function: | Counter |
| Series: | CD4022B |
| Logic Family: | CD4000 |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 18 V |
| Factory Pack Quantity: | 2000 |
| Number of Bits: | 10 bit |
| Unit Weight: | 0.007079 oz |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Output Current: | +/- 1.5 mA |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
CD4022BNSR Price & Stock
Texas Instruments CD4022BNSR pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-14098-1-ND | 1,561 | 4.19 | 3.70 | 2.84 | 1.79 | 1.79 | 2020-03-31T22:02:59Z |
| Digi-Key | 296-14098-6-ND | 1,561 | 4.33 | 3.81 | 2.92 | 1.85 | 1.85 | 2020-03-31T22:02:59Z |
| Digi-Key | 296-14098-2-ND | - | - | - | - | - | 1.46 | 2020-03-31T22:02:59Z |
| Rochester Electronics | CD4022BNSR | 1,965 | 1.49 | 1.49 | 1.42 | 1.35 | 1.35 | 2020-04-01T08:50:27Z |
| Texas Instruments | CD4022BNSR | 51,690 | 3.20 | 3.20 | 2.20 | 1.14 | 1.14 | 2020-04-01T02:03:54Z |
| Mouser | 595-CD4022BNSR | 1,927 | 4.19 | 3.48 | 2.24 | 1.80 | 1.51 | 2020-03-31T00:10:30Z |
| Verical | CD4022BNSR | 1,545 | - | - | 1.44 | 1.41 | 1.41 | 2020-03-31T22:15:46Z |
| Arrow Electronics | CD4022BNSR | 1,545 | 1.70 | 1.64 | 1.44 | 1.32 | 1.32 | 2020-03-30T16:36:13Z |
| Avnet | CD4022BNSR | - | - | - | - | - | 1.60 | 2020-04-01T01:45:05Z |
| LTL Group | 4709884 | 10,247 | - | - | - | - | - | 2020-04-01T06:58:42Z |
| Bison Technologies | CD4022BNSR-193381-TI | 3,897 | - | - | - | - | - | 2020-02-28T12:09:47Z |
| Bison Technologies | CD4022BNSR-63536-TEXAS INSTRUMENTS | 3,867 | - | - | - | - | - | 2020-02-28T12:09:47Z |
| OMO Electronics | 90411 | 3,137 | - | - | 5.77 | 3.99 | 3.99 | 2020-03-26T02:14:23Z |
| North Star Micro | CD4022BNSR | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| TransparentC | CD4022BNSR | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| Sierra IC | CD4022BNSR | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for CD4022BNSR due to regional differences or acquisition. CD4022BNSR may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.
AD5242BRUZ1M distributor
- CD4022BNSR Texas Instruments | Integrated Circuits (ICs ...
- Order today, ships today. CD4022BNSR – Counter IC Binary Counter 1 Element 4 Bit Positive Edge 16-SO from Texas Instruments. Pricing and Availability on ...
- CD4022BNSR | Buy TI parts | TI.com - Texas Instruments
- Buy the CD4022BNSR from TI - View pricing, inventory & data sheet | TI.com.
- CD4022BNSR Texas Instruments | Mouser
- CD4022BNSR Texas Instruments Counter ICs Octal/Divider datasheet, inventory, & pricing.
- CD4022BNSR by Texas Instruments Counters & Shift Registers ...
- Buy Texas Instruments CD4022BNSR in Avnet Americas. View Substitutes & Alternatives along with datasheets, stock, pricing and search for other Counters ...
- CD4022BNSR by Texas Instruments | Counter Shift Registers ...
- Buy CD4022BNSR with fast, free shipping on qualifying orders. View datasheets, stock and pricing, or find other Counter Shift Registers.
- CD4022BNSR datasheet - ti CD4022B, CMOS Octal Counter ...
- CD4022BNSR ti CD4022B, CMOS Octal Counter With 8 Decoded Outputs Data sheet acquired from Harris Semiconductor SCHS027B Revised July 2003.
- CD4022BNSR - Texas Instruments - Datasheet, Prices & Inventory ...
- Texas Instruments CD4022BNSR Inventory, Pricing, Datasheets from Authorized Distributors at TrustedParts.com. Instant results for Texas Instruments ...
- CD4022BNSR Datasheet & Equivalents - Texas Instruments ...
- CD4022BNSR from Texas Instruments High-Performance Analog. Find the PDF Datasheet, Specifications and Distributor Information.
- CD4022BNSR Texas Instruments - Counters - Distributors ...
- Find the best pricing for Texas Instruments CD4022BNSR by comparing bulk discounts from 7 distributors. Octopart is the world's source for CD4022BNSR ...
- CD4022BNSR Datasheet(PDF) - Texas Instruments
- CMOS COUNTER/DIVIDERS, CD4022BNSR datasheet, CD4022BNSR circuit, CD4022BNSR data sheet : TI, alldatasheet, datasheet, Datasheet search site for ...