- Mfr. #:
- HEF4017BT,652
- Description:
- Counter ICs 5ST JOHNSON COUNTER 10 DECODED OUTPUTS
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | SO-16 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Brand: | Nexperia |
| Manufacturer: | Nexperia |
| Part # Aliases: | HEF4017BTD |
| Logic Family: | HEF |
| Product Category: | Counter ICs |
| Product Type: | Counter ICs |
| Subcategory: | Counter ICs |
| Factory Pack Quantity: | 50 |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 15.5 V |
| Unit Weight: | 0.007079 oz |
| Operating Temperature Range: | - 40 C to + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Output Current: | +/- 2.4 mA |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
More Information
parts# HEF4017BT,652 is available at OMO Electronic, see description of HEF4017BT,652 as below .
use the request quote form to request HEF4017BT,652 price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for HEF4017BT,652 depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
HEF4017BT,652 Price & Stock
RS Components HEF4017BT,652 pricing and available inventory.
Alternate Names
RS Components has several brands around the world that may have alternate names for HEF4017BT,652 due to regional differences or acquisition. HEF4017BT,652 may also be known as the following names:
AD5242BRUZ1M distributor
- HEF4017BT,652 Nexperia | Mouser
- HEF4017BT,652 Nexperia Counter ICs 5ST JOHNSON COUNTER 10 DECODED OUTPUTS datasheet, inventory, & pricing.
- HEF4017BT-652 Nexperia Datasheets | Mouser
- Nexperia HEF4017BT-652 are available at Mouser Electronics. Mouser offers inventory, pricing, & datasheets for Nexperia HEF4017BT-652.
- HEF4017BT,652 Nexperia USA Inc. | Integrated Circuits (ICs ...
- Order today, ships today. HEF4017BT,652 – Counter IC Counter, Decade Element Bit Positive, Negative 16-SO from Nexperia USA Inc.. Pricing and Availability ...
- HEF4017BT,652 - Nexperia - Datasheet, Prices & Inventory ...
- Nexperia HEF4017BT,652 Inventory, Pricing, Datasheets from Authorized Distributors at TrustedParts.com. Instant results for Nexperia HEF4017BT,652.
- HEF4017BT.652 NEXPERIA - IC: digital | decade counter Johnson ...
- NEXPERIA HEF4017BT.652 | IC: digital; decade counter Johnson; CMOS; SMD; SOP16 - This product is available in Transfer Multisort Elektronik. Check out our ...
- HEF4017BT,652 in Tube by Nexperia | 4000 Series | Future ...
- Buy Nexperia HEF4017BT,652 in Tube. 4000B Series 3 to 15 V Surface Mount 5-Stage Johnson Decade Counter - SOIC-16 from Future Electronics.
- HEF4017BT,652 by Nexperia Counters & Shift Registers - Avnet
- Buy Nexperia HEF4017BT,652 in Avnet Europe. View Substitutes & Alternatives along with datasheets, stock, pricing and search for other Counters & Shift ...
- HEF4017BT - 5-stage Johnson decade counter | Nexperia
- HEF4017BT - The HEF4017B is a 5-stage Johnson decade counter with ten spike-free decoded active HIGH outputs (Q0 to Q9), an active LOW carry output from ...
- HEF4017BT,652 | NXP HEF4017BT,652 5-stage Decade ...
- Buy NXP HEF4017BT,652 5-stage Decade Counter, Up Counter, 3 → 15 V, 16-Pin SOIC HEF4017BT,652 or other Counter ICs online from RS for next day ...
- Nexperia HEF4017BT,652 Logic IC - Counter Counter, Tenth ...
- Type, HEF4017BT,652. Enclosure, SO 16. Manufacturer, Nexperia. Manuf. Code, NEX. Logic type, Counter , Tenth. Series, 4000B. Sampling rate, 30 MHz.